BİZİMLE GİDENLER

ÇAĞDAŞ TEMEL

DİL OKULU

AVUSTRALYA - MELBOURNE

ÇAĞDAŞ TEMEL

Merhabalar,

Hayatımda 6 aylık bir boşluk oluşmuşken bir anlık cesaretle İngilizce'yi aradan çıkarmaya ve dil okuluna gitmeye karar verdim. Pek çok Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasına başvursam da bana sadece dil okulları fiyat listelerini içeren kağıtlar verip pek de yardımcı olmadılar. En sonunda internette kısa bir araştırmayla Success Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’yla karşılaştım. Danışmanım Gülsedef hanım daha ilk telefon görüşmesinden itibaren neler yapabileceğimiz hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Gidebileceğim ülkeler, dil okulları, fiyatları, konaklama, vize alma ihtimalim üzerine  ve bu süreçte neler yapmam gerektiğine dair oldukça kapsamlı bilgiler verdi. En sonunda Avustralya – Melbourne’deki ANCE dil okulunda karar kıldık. Ayrıca İzmir şubesi danışmanları Anıl bey ve Dilek hanımı da anmam gerek, İzmir’de kaldığım süreçte onlardan çok çok şey öğrendim, desteklerini hiç esirgemediler.

Karar verme kısmı ne kadar zorsa vize süreci de başlangıcından bitişine kadar bir o kadar zor ve stresli bir süreç ama sonucu aldığınızda tüm bunlara değdiğini hissediyorsunuz. Avustralya’da üçüncü haftam dolmak üzere ve daha şimdiden hiç unutamayacağım pek çok anı ve hikaye biriktirdim. Okulum, öğretmenler, sınıf arkadaşlarım, yanında konakladığım aile, hepsinden çok memnunum. Success ailesinin alanında uzman danışmanları, güvenilir ve desteğini bir an olsun esirgemeyen karakterleri, sanki kendileri vize almak için uğraşıyormuşçasına verdikleri çaba ve kilometrelerce uzakta olsak dahi hâlâ iletişim halinde kalıp bir sorunla karşılaşınca yardımcı olmaları bu acentayı seçerek ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu bir kez daha hatırlattı. Başta Gülsedef hanım olmak üzere tüm Success ailesine sonsuz teşekkürler.

NURAN AKCAN

DİL OKULU

AVUSTRALYA - MELBOURNE

NURAN AKCAN

Merhabalar,
Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyer planı yapmaya başladım.Bunun için dil eğitimi almak için yurtdışına gitmeye karar verdim ve Success ile iletişime geçtim. Başta yurtdışı ve orada
yapabileceğimle ilgili şüphelerim vardı ama aklımdaki bütün soru işaretlerinin cevabını rahatlıkla ve çok net aldım. Bu konuda Gülsedef Hanıma çok teşekkür ederim çünkü kendisini kaç defa aradığımı
ve kendisine kaç defa mesaj attığımı hatırlamıyorum bile. Her defasında karşılaşabileceğim ve yapmam gereken her şey ile bilgi verdi. Bu şekilde neredeyse hiç sorun yaşamadan çok kolay bir şekilde vizeyi aldım. Şuan Avustralya'da 3.ayım dolmak üzere ben geldiğim ülkeyi de okulu da çok sevdim. Aklınızda böyle bir şey varsa bence hiç tereddüt etmeden harekete geçin. Başta Gülsedef Hanım olmak üzere, Success ailesine teşekkür ederim onlar sayesinde harika bir deneyim yaşıyorum.

KAAN OK

DİL OKULU

INGILTERE - BOURNEMOUTH

KAAN OK

Sehir ingiltere'nin en sıcak şehirlerinden birisi olduğu için genelde İspanyollar ve Araplar vardı.Dil kursundan memnun kaldım değişik aktiviteleri vardı social evening, halı saha, konuşma kulübü vs gibi sosyal aktiviteler vardı. Evinde kaldığım aile İrlandalı olduğundan benim için daha değişik bir tecrübe oldu. Dil kursunda en çok mesleki ingilizce dersleri verimli oldu diyebilirim mesela yerel bir mahkemeyi ziyaret ettik bir ceza davası izledik ertesi gün o dava hakkında tartıştık.  Hocalarımız iyiydi. Son olarak şehir konseyinin düzenlediği konuşma kulübü vardı bütün dil kurslarından ögrenciler katilabiliyor herkes seviyesine göre bir masaya oturuyordu bir süredir orda yasayip dil eğitimi alan bir Japon arkadasimdan öğrenmistim başka sehirlerde var mı bilmiyorum ama böyle bir şeyin olması çok hoşuma gitmisti.

BELGIN BABIL

DİL OKULU

INGILTERE - EASTBOURNE

BELGIN BABIL

Merhabalar

Makine mühendisliğinden mezun olduktan sonra kariyerim için yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdim. Success sayesinde aradığım özellikleri rahatlıkla bulabildim ve Eastbourne’a gelmeye karar verdim. Her konuda yardımlarını ve desteğini hiç esirgemen Gülsedef Hanım sayesinde sıkıntısız bir şekilde vizemi aldım. 4 aylık İngiltere macerama başladım. Şuan 3. ayım neredeyse bitmek üzere ve burada herhangi bir problemle karşılaşmadım. Yanında kaldığım ailenin bana karşı tavırları çok içten ve sevecen. İngiltere’deki ikinci ailem oldular. Okulda farklı ülkelerden birçok insanla tanıştım. Şuan neredeyse her ülkeden bir arkadaşım var. Sadece İngiliz kültürünü değil diğer kültürleri de bu sayede öğrendim. Okulda her gün değişik bir etkinlik olduğundan hiçbir günüm sıkılarak geçmiyor. Hafta sonlarını da farklı şehirlere giderek değerlendiriyorum. Bana bu doğru kararı vermem de yardımcı olan Success ailesine teşekkür ederim.

HAFIZE SABAH

DİL OKULU

MALTA - SLIEMA

HAFIZE SABAH

Eveeet Malta. Öncelikle neden Malta? Çünkü cidden diğer ülkelere göre benim için daha uygundu. Aynı zamanda Eskişehir’de okuyan birisi olarak çoğunluğun öğrenci olduğu ortam bana hep daha güzel gelmiştir. Ülke seçimi konusunda hem eğlence, hem görsellik, hem de dediğim gibi insanlar açısından Succses’in de sayesinde en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. 
Hazırlık aşaması ve belgeler konusu da Gülsedef Hanım’ın her zaman takipte olması ve beni yönlendirmesi sayesinde ilk yurtdışı deneyimim olmasına rağmen çok kolay ilerledik. Bir haftada vizemi aldım ve sabırsızlıkla Malta’ya gelmeyi bekledim. Yolculukta ise Malta’ya gelir gelmez beni karşılayan okul görevlileri içimi rahatlatan diğer bir unsur. Beni otele kadar bırakıp, sorduğum her soruya anlayışla karşılık verdiler. Korkuyla geldiğim bu ülkede belki de sadece bir haftada alışma sürecini tamamladım. Okulun yakın olması ve bir çok farklı ülkeden arkadaşlarla beraber kalma imkanı da otelin en büyük avantajı. Okul ise cidden ilgili davranışlar ve akvitelerle hızlı bir şekilde adapte olmamı sağladı. 
Bol gezmeli, eğlenmeli, öğrenmeli, güzel arkadaşlıklar kurmalı günlerin beni beklediği aşikar. Çünkü sadece 2 haftadır burdayım ve bu sürede bile gelişimi hissedebiliyorum.

UGUR GÜL

DİL OKULU

AVUSTRALYA - MELBOURNE

UGUR GÜL

Biz bu maceraya başlamaya 4 sıkı arkadaş karar verdik. Ama hangi acentayla konuşsak negatif cevaplar alıyorduk ta ki Gülsedef hanımla tanışana kadar :). Gülsedef hanımla biz, bir kere bile yüz yüze konuşmadık ama ses tonuyla verdiği güven ve ilgi bize fazlası ile yetti. Bizim işlerimizi bizden daha sıkı takip etti. Vizemin çıkmasına benden daha çok sevindi desem yalan olmaz. 3 aydan fazla süre kendisini gece gündüz haftasonu demeden darladık. Avustralya’ya geldik bide burda darladık. Ama bir kere ne ters bir cevap nede görmemezlikten gelme ile karşılaştık. Kendisine bize bu macerayı yaşattığı için çok çok teşekkür ediyorum :) Okulla ilgili birşeyler söylemem gerekirse , haftada 5 gün bana biraz yoğun gelmiş olsa da okulun öğretmen ve eğitim kalitesi gerçekten çok yüksek. Çeşitli timetablelar ile öğrenciye kolaylıklar sağlanıyor. 

ASLI GULSAH AVCU

DIL OKULU

AMERIKA-NEW YORK

ASLI GULSAH AVCU

Merhaba ben Asli, Endüstri Mühendislği mezunuyum.Daha önce üniversite 1. sınıfta WAT tecrübesi edinip ABD'de bulunmuş biri olarak bu sefer okuduğum üniversiteden mezun olduktan sonra dil eğitimimi geliştirmek amacıyla Success Eskisehir ile iletişime geçtim.Daha önce aklımda belirlediğim şekilde New York’taki dil okullarından birisine gitmek istediğimi şirkete ilettim.Onlarda fiyat ve konumlarıyla beraber gidebileceğim okulları gösterdiler. Ben Bronxville'de Kings College’ın dil okuluna 2 ay katıldım.Kings’in eğitimi gayet güzeldi, benim için tek eksisi Manhattan’a uzak olmasıydı.Bir artısı olarak da Kings eğitimini Concordia College isimli şirin ve küçük bir kampüsü olan okul icerisinde veriyor, bu şekilde Amerikalı ögrencilerle de iletişime geçmis oldum.Bu 2 aylık süreçte her şey şirketin ayarladığı şekilde sorunsuz ilerledi.Yurt dişina her hangi bir programla gitmek istediğinizde hangi şirketle gittiğiniz çok önemli.Success beni yarı yolda bırakmadı, aklıma takılan soruları ben ABD'de iken dahi rahatça şirkete sorabildim.Bu süreçte ve sonrasında ilgi ve alakası için Success’e ve özellikle Kaan Bey’e çok teşekkür ediyorum. 

TURGUT ORHAN

DIL OKULU

MALTA-SLIEMA

TURGUT ORHAN

Merhabalar,

Öncelikle üniversiteye başlamadan planı kafamda oturtmuştum. O yüzden hazırlık okumak istemedim. Çünkü bölümüm gereği 4 yıl Türkçe okuyacaktım ve ince bir strateji ile ingilizce eğitimimi mezuniyet sonrasına bıraktım. Çünkü herhangi bir baskı yok ve bu kararımdan da memnunum. Aslında memnun kalmamdaki olayda Success'dir. Çünkü ilk başvurumda Kanada'dan vize retti almıştım ve hayırlısı buymuş demekki dedim, daha sonra Success olaya el attı tabiki ve hiç aklımda olmayan Malta'yı önerdiler.  Sonucunda kendimi Malta'da buldum. Gerçekten hem hesaplı hem de gezilip görülebilecek bir yer. Hangi sokak sonuna yürüseniz deniz çıkıyor karşınıza. Bir Ankaralı olarak buna doydum diyebilirim. Benimle ilgilenen Gülsedef hanım'a çok teşekkür ederim. Nazımı çekti bayağı sağolsun. Daha sonra fikirleriyle bana yön veren Güven abi'ye de teşekkür ederim.

ERTAÇ OKTAY

DIL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

ERTAÇ OKTAY

Üniversite yıllarında benide bir Amerika macerası sardı ve bu yolda iki farklı yerden aldığım öneri ile Success ile tanıştım. Work and Travel programı çok farklı ve eşsiz bir deneyimdi benim için. Programdan sonra hayata ve dünyaya bakış açım değişti. Okuduğum alanda işe başladığımda ingilizce önüme hep engel olarak çıktı. Amerikada ingilizce öğrenmiştim ama benim için yeterli değildi ve bunu değiştirmek için tekrar Success’in kapısını çaldım. Hedefim doğrultusunda doğru ülkeyi doğru okulu seçip vize sürecini sorunsuz geçirdik. Şu an Melbourne’de dil eğitimime devam ediyorum ve  birkez daha Success’i seçerek çok doğru bir karar verdiğimi görüyorum.

MELİH BAKİ

DIL OKULU

INGILTERE-LIVERPOOL

MELİH BAKİ

Merhaba ,
Şubat ayında başlayan, Nisan sonunda bitecek 3 aylık güzel bir İngiltere deneyimim oldu. Success’in bana önerdiği okul olan LILA / Liverpool u tercih ettim. 3 aylık bu zaman dilimin de İngilizcemi geliştirme konusunda doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. Okul seçimi ve vize sürecinde bütün sorularımı yanıtlayan, evrakların hazırlanmasında yardımcı olan Gülsedef Hanım’a teşekkür ederim.

İSMAİL OZCELİK

Work & Travel

AMERIKA - MOAB -UT

İSMAİL OZCELİK

Aslında buna ne kadar macera demek doğru olur bilmiyorum. İnanır mısın bilmem dünyadaki herkes ABD’ye bir şekilde gidiyor ya da gitmek istiyor. Yani bu durum bence macera olmaktan çıktı. Eğer gitme konusunda kararsızsan ya da yapabilir miyim kaygısı taşıyorsan sana bu konuda birkaç önerim olabilir. Üniversitemin üçüncü yılında ev arkadaşım bir gün bana Amerika’ya gitme konusundan bahsetti. Bende eğer gerçekten istiyorsan ben zaten hazırım dedim çünkü bazı arkadaşlarım zaten bu deneyimleri yaşamışlar ve bana oldukça çekici hikayeler ile geliyorlardı. Sonrasında Eskişehir’de bulunan ve tabi bana daha önce tavsiyelerde bulunan arkadaşımdan aldığım fikirle Success Yurtdışı Eğitim’in ofisini ziyaret ettim. İlk başta oldukça iyi karşılamadan sonra detaylar üzerinde konuştuk. Her şeyde anlaştıktan sonra belli değerlendirmelerle bizim dil seviyemizi ölçen mülakatlara katıldık ve gerekli başarıyı gösterebildik. Artık iş sadece J-1 vizesi almaya geldi. Açıkçası oldukça endişeliydik, ya vize alamazsak diye korkuyorduk -ki korkmamız oldukça normaldi. Hayatımda Edirne’nin batısına gitmemiş bir insan olarak ABD için vize başvurusunda bulunacaktım. Vize görüşmemiz aynı Skype görüşmesi gibi geçti hatta daha kolaydı diyebilirim ve vizemi aldım. O tarihten sonrası nasıl geçti hala anlamlandırmak çok zor 2016 ve 2017 yaz dönemleri olmak üzere yaklaşık 8 ay Amerika’da yaşamış oldum. Ve seni temin ederim böyle bir tecrübeyi Türkiye’nin hiçbir yerinde yaşayamazsın. Sana biraz da oradaki yaşantımdan bahsetmek isterim. Biz Utah eyaletinin küçük bir tatil köyü olan Moab’a gittik. İş verenlerimiz bizi havaalanında aldı ve bizi bir fastfood restoranına götürmüştü. (Hala o günü unutamıyorum!) Biz housekeeper olarak çalışacaktık ve bize güzel bir ev ayarlamışlar, işe gitmek için bisikletler almışlardı. 3 ay dolu dolu çalıştık, eğlendik rafting, camping, skydiving gibi türlü aktivitelere katıldık ve bunların çoğu şirketimiz tarafından karşılandı. Onlar bizi çok sevdi, biz de onları! Sonra seyahat zamanı geldi. Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Washington ve son durak New York birçok kent ve kültür ile tanıştım. Şimdi geriye baktığımda iyi ki gitmişim diyorum. İlk yaz dönemini orada geçirdikten sonra açıkçası bir daha gitmek istedik. Hem eğleniyor hem yeni bir kültür ile tanışıyor ayrıca para kazanıyorduk. Dünyanın en pahalı ülkesinde kendi paranı kazanıyor o para ile seyahat ediyorsun. Tabi başta dediğim gibi dünyadan birçok insan ABD’ye gidiyor; Uzakdoğu’dan, Avrupa’dan... Nasıl mı iletişim kurdum? Eğer konuşmak istersen kimse seni engellemiyor, kendinden başka! Şunu asla unutma ki eğer gidersen Türkiye’ye döndüğünde sen, eski sen olmayacaksın! Bir de sana oradaki anlarımdan birkaç tanesini göstermek isterim.

SEVGİLERİMLE
İSMAİL ÖZÇELİK

GÖZDE ALTUNTAŞ

DIL OKULU

İNGİLTERE - BOURNEMOUTH

GÖZDE ALTUNTAŞ

Şu anda İngiltere Bournemouth'da İngilizce eğitimi alıyorum. Buraya 6 aylığına geldim. İngilizcemi gelistirmek istiyorum ve aynı zamanda yüksek lisans için IELTS'e hazirlaniyorum. Success bu süreçte her zaman yardımcı oldu. Özellikle okul seçimimde, vize işlemleri gibi zorlu süreçte ve sonrasında daima yanimda oldular. Şu anda Kaplan International English'de egitim aliyorum. Buraya geldigimde de Succes'i secerek ne kadar dogru bi karar verdigimi anladim. Success Yurtdisi Egitim ailesine ve özellikle Gülsedef Balaban' a her şey için teşekkür ederim.

HAZAN YAGCI

DIL OKULU

INGILTERE-BOURNEMOUTH

HAZAN YAGCI

Yıllarca aklımda olan planımı gerçekleştirmek amacıyla yolum Success'e düştü. İngiltere'de bir aylık dil eğitimi planlarken bir anda üniversite eğitimi için düştüm yollara.Aylarca düşündüm; nasıl olur, yapabilir miyim, zorlukların üstesinden tek başıma gelebilir miyim... Success'in Eskişehir şubesinde Gülsedef Balaban ve Güven Elvan üniversite hayatımın oluşmasındaki en büyük etken. Her yaşadığım problem kolaylıkla çözüldü sayelerinde. İngiltere'nin Bournemouth şehrinde Kaplan International'da IELTS sınavına hazırlanıyorum ve Haziran'da da okulum başlayacak. Bu şehre gelirken aklımda en ufak bir fikir bile yoktu buraya dair. İyi ki bu şehirdeyim, iyi ki buradayım. Tam olarak istediğim hayatı burada yaşıyorum. Şu an 4. ayımdayım ve Kaplan'da ki son 6 haftam. Kaplan beni sosyal olmaya zorluyor hatta bazen uyumaya vakit bulamıyorum diyebilirim. Eğer aklınızda böyle bir düşünce varsa asla düşünmeyin hayatınızın en güzel deneyimlerinden birini yaşamış olacaksınız. Arkanızda size bütün sabrıyla destek olan Success ailesi var :)

BEYZA KIRIT

DIL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

BEYZA KIRIT

Success Yurtdışı Eğitim ailesine çok teşekkür ediyorum. Vize sürecimde ve dosyalarımın hazırlık aşamasında bana herzaman yardımcı olan Gülsedef hanıma çok teşekkür ediyorum. Artık Avustralya Melbourne'de Ability English okulunda İngilizce eğitimime başladım. Çok güzel bir okula geldiğim için tekrardan Success ailesine çok teşekkür ediyorum.

FEYZANUR TERZI

DIL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

FEYZANUR TERZI

Merhaba;

2016 yılı yaz aylarında yurt dışında İngilizce eğitimi alma kararımla birlikte Success Eskişehir'e danıştım. Eğer nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız gerçekten çok zorlu bir süreç. Doğru bir şirket bulmak bu yüzden önemli. Success çalışanları bana Avustralya Melbourne'yi seçmemde çok yardımcı oldular. Avustralya özellikle Melbourne insanı yabancı öğrenciye o kadar alışkın ki tramvayda 'burada ne yapıyorsun, burayı sevdin mi, insanlar sana iyi davranıyor mu' gibi sorularla karşılaşmak çok mümkün. Coğrafyamızın farklı tanınmaya başladığı şu günlerde eğer endişe eden de varsa burada ırkçılık sıfır diyebilirim. Her ne kadar köklü bir tarihi olmasa da gezilecek görülecek sınırsız sayıda doğa harikası yerler mevcut burada. Her hafta şehirde düzenlenen kültürel etkinlik ve festivallere katılarak sosyalleşebilir, sadece Avustralya değil diğer kültürleri de keşfedebilirsiniz.

Kaplan International English'e gelince bence eğitimcileri hatta ofis çalışanları dahil çok iyi bir okul. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Herkese iyi şanslar.

CENK ARSLANOĞLU

YAZ OKULU

ALMANYA

CENK ARSLANOĞLU

Merhaba ben Cenk, ilk kez Success ile bir yaz okulu programına katıldım fakat şimdiden diğer programlarını da denemek istiyorum. Benim için çok eğlenceli, keyifli ve öğretici bir program oldu. Konakladığımız yurt gayet temiz ve kaliteli bir yerdi. Ders aldığımız hocalarımız da çok sabırlı, anlayışlı ve yetenekliydiler. Ayrıca katıldığımız aktiviteler de çok keyifli ve öğreticiydi.

Bu programda edindiğim onca yabancı arkadaşlardan bahsetmiyorum bile, hâla onlarla iletişimdeyim. Success Yurt Dışı Eğitim'e bana bu kadar eğlenceli ve güzel bir yaz okulu ve tatil imkanı sağladıkları için çok teşekkür ederim.

NECDET SEÇKİNER

YAZ OKULU

ALMANYA

NECDET SEÇKİNER

Merhabalar ben Necdet, bu yaz Success ile Berlin'deydim. Did Institut'de 2 hafta dil eğitimi gördük ve benim için eğlenceli bir yaz okulu serüveniydi. Dil eğitiminin yanında Almanya'da bir çok yer görmemiz çok keyifliydi. Almanya ve Berlin gerçekten güzel bir yerler. Gitmek ile gitmemek arasında kalanlar bence Almanya'yı kesinlikle tercih etsin. Ayrıca dünyanın neredeyse dört bir tarafından gelen diğer öğrenciler (arkadaşlar) ile birlikte zaman geçirmek vs her şey çok güzeldi. Seneye nasip olursa başka bir projede tekrar yer almak isterim. Sağlıcakla kalın

ATABEY AKSOY

YAZ OKULU

İNGİLTERE

ATABEY AKSOY

Merhaba ben Atabey, bu sene ikinci kez Success ile yaz okulu programına katılıyorum. İngiltere'nin bana kattığı en güzel şeyler, hem farklı dillerden arkadaşlar ve hem de gittiğimiz gördüğümüz yerler oldu. Derslerdeki öğretmenler çok deneyimli ve dersler de çok güzeldi. En iyisi de London Eye oldu ve gitmenizi görmenizi tavsiye ederim çünkü çok iyi bir deneyim oldu benim için. Kısacası  çok güzel bir yerdi. 

EMRE ODLUYURT

WORK AND TRAVEL

Virginia - USA

EMRE ODLUYURT

Merhaba ben Emre Odluyurt Eskişehir Anadolu Üniversitesi Maliye bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. 2010 yılının Ekim ayında vermiş olduğum ani bir kararla amerikada 3 aylık bir macera yaşamaya karar verdim. Bir arkadaşımın önerisi üzerine Success e başvurdum ve inanın başka hiçbir şirket araştırmadım, ki gerek de yokmuş zaten. Kayıt olduğum andan Amerika dan dönene kadar bana hep yardımcı olan Success ailesine çok teşekkür ederim. Şimdi maceralarımıza bir göz atalım ;)

Uçağım ilk olarak New York a indiğinde "Vay be ben de artık Amerikada yım bir rüyanın içindeyim" dedim kendi kendime. Şimdi sıra konaklayacağım yere Alexandria, Virginia ya gitmekteydi bunun için de Success ile önceden almış olduğum otobüs biletiyle otobüs terminaline gittim otobüse bindim ve kalacağım yere ilk günleri yaşamanın verdiği birkaç ufak sorun yaşasam da yerleştim. Ertesi gün işyerime gittim. Bir su parkında lifeguardlık yapacaktım. Bana birkaç işlem yaptıktan sonra işe başlayabileceğimi söylediler ve işe başladım. Çalıştığım yer, iş arkadaşlarım, supervisorım herkes çok iyiydi çalıştığım zamandan inanılmaz keyif aldığımı söyleyebilirim ve çok da iyi para kazandım. Sıra travel kısmına geldiğinde ise tekrar şirketimden aldığım ipuçları ile çok keyifli bir travel dönemi geçirdim. Eğer siz de yazınızı en güzel şekilde değerlendirmek istiyorsanız hiç düşünmeden Success e başvurun derim.

DILA SUDE DEMİRÇİNLİ

DIL OKULU

İNGİLTERE-BOURNEMOUTH

DILA SUDE DEMİRÇİNLİ

Gideceğim dil okulunu ve ülkeyi seçerken çok titiz davrandım çünkü tatil için ailemle bile gitmemişken 2 ay yabancı bi ülkede yalnız yaşamak çok ürkütücü gelmişti. Bu evrede Success ve Aydın bey ile tanıştım. Aydın bey bana her konuda çok yardımcı oldu ne zaman aklıma birşey takılsa bir telefon uzağımdaydı hala fazlasıyla ilgilenmeye devam ediyor. Kendimi gerçekten güvende hissediyorum. Konaklama ve okul için bana rehberlik etti ve ikisinden de çok memnun kaldım. Success sayesinde  şu anda pek çok insanın yaşadığı sorunları yaşamıyorum. İyi ki onları tercih etmişim. Success International aracılığıyla Kings Education Bournemouth’a geldiğim için çok mutluyum. Her şey için çok teşekkür ederim.

NAZLI GİZEM ERDAL

Work & Travel

Six Flags Great Adventure NJ, USA

NAZLI GİZEM ERDAL

Ben de successle wat yapan öğrencilerden biriyim. Amerikada kaldığım 3 ay süresince şirketimin bana garantisini verdiği iş ve kalacak yerle ilgili hiç bir problem yaşamadım. Ayrıca Orada kaldığım süre boyunca gösterdiğim uyumu ve problem yaşamayışımı daha önce Türkiyede de bir işte çalışmış olmam ve çalışma disiplinine alışık olmamla ilişkilendiriyorum. New jersey´de ki six flags de çalıştım ve çalışma  saatlerim cok uzun olmasina rağmen hep çok keyifli geçti. Çalıştığım insanlar son derece yardımcı ve saygılıydı. Eğer böyle  bir hayaliniz varsa, programın amacını  doğru algıladığınızı düşünüyorsanız bu deneyimi successle yaşamanızı  tavsiye ederim. Success bütün Program hazırlıkları  sırasında, vize alma sürecinde hep yanımdaydı ve çok yardımcıydı . Bu macerada yanımda olan tüm success çalışanlarına tekrar teşekkür ederim. Hiç unutamayacağım harika bir 3 ay geçirdim.. Bence bu deneyimi herkes yaşamalı.

BİLGİN TİMURALP

YAZ OKULU

İNGİLTERE

BİLGİN TİMURALP

Merhaba ben Bilgin Timuralp. Bu yaz katıldığım İngiltere yaz okulu deneyimim çok güzeldi, kampüsümüzde yani University of East London'da bize yardımcı olan çok iyi stafflar vardı ve konakladığımız odalar oldukça güzeldi. İlk defa gideceklere mutlaka tavsiye ederim. Ayrıca öğretmenler çok deneyimliydi ve dersler çok eğlenceli geçti. Herkese teşekkürler.

OLUŞ SATUK

YAZ OKULU - İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ GRUP LİDERİ

İNGİLTERE - BRIGHTON

OLUŞ SATUK

Success International Yurt Dışı Eğitim’in gerçekleştirdiği 2 hafta harika geçen İngiltere Yaz okulu tecrübelerimi, edindiğim birçok bilgi ve kültür alışverişlerinde bulunduğum o sıcak kalpli İngiliz insanları ve konakladığımız Sussex Üniversitesi kampüsunun muazzam yeşilliğinde bulduğum huzuru, başta martılar olmak üzere, sincap ve tavşanların ortamında güne başlamanın mutluluğunu ne kadar anlatsam az. Yemeklerin 3 farklı mutfakta(et,veg,tavuk) sunulması, odaların her hafta günde 1 kere temizlenmesi ve en suit odalarda konaklamanın ayrıcalığını, hafta içi eğlenceli aktiveteleri, haftasonu London ve Oxford gezileri, her şeyiyle cok tatminkar ve ufuk  açıcıydı. Etkinlik programları da tam anlamıyla çocuklara hitap eden, derslerin de çok eğlenceli geçtiği eğitici bir yaz okulu programı oldu. İlk liderlik tecrübemde Success'le olmamın ayrıcalığını ve mutlulugunu size nasıl ifade edebilirim bilemiyorum. Herşey 4 4 lüktü. Çocuklarınızı hiç kaygı yaşamadan emanet edebilirsniz. Başta bizi İngiltere’de de hiç yanlız bırakmayan, desteğini hiç esirgemeyen Kaan bey'e ve Success ailesine ve sonrasında bana bu yolculukta eşlik eden canım liderlerime çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

EYLÜL KAÇAMAK

YAZ OKULU

İNGİLTERE

EYLÜL KAÇAMAK

İngiltere’deki yaz okuluna gitmeden önce içimde bir korku vardı. 2 hafta boyunca ailemden uzak bir yerde kalacağım için biraz tedirgin olmuştum açıkçası. Ama gidince hiç de öyle olmadığını farkettim. İlk defa aileme bu kadar uzak olmama rağmen hiç sorun yaşamadım. Arkadaşlarımla beraber çok eğlenceli zaman geçirdik, derslerde bile hiç sıkılmadık. İngiltere’ye gitmem benim için çok güzel bir tecrübe oldu, iyi ki gitmişim ve hiç pişman değilim.

SESİL YALÇINDURAN

YAZ OKULU

İNGİLTERE

SESİL YALÇINDURAN

Hafta sonları yaptığımız Oxford ve Londra gezilerinde farklı kültürleri tanımak, şehirlerin sembollerini görüp tarihleri hakkında bilgi sahibi olmak, o sokaklarda gezip alışveriş yapmak çok eğlenceli ve zevkliydi.  Program sonunda aldığımız sertifikaların gelecekte eğer yurt dışında okumak ya da çalışmak istersek çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu eşsiz deneyim için sürekli yanımızda olan Success’e ve öğretmenlerimizi teşekkür ediyorum.

Tuğçe AKSOY

Work & Travel

Ocean City - USA

Tuğçe AKSOY

Hellooooo everybody!

Ben Anadolu üniversitesi 3. sınıf işletme bölümü öğrencisiyim. Adım Tuğçe Aksoy fakat çevrem tarafından “bayan telaş” olarak bilinirim taa ki 3 aylık bir maceramı en iyi şekilde geçirmemi sağlayacak olan Success’i bulup karar verene kadar.

Öncelikle 3 ayımı burada size uzun uzun anlatmak isterdim, anlatacak o kadar çok güzel şey var ki fakat püf noktalara değinmek gerek bence. Öncelikle her şey Success’i bulana kadar gençler sonra kendinizi onlara bırakın, evet çok ciddiyim dediklerimde. Ben çok şirket araştırdım İstanbul-Ankara ve bir çok yer ama Success’İn ilgisi ve sunduğu avantajlar beni rahatlattı güvenimi kazandı.

Kafamda düşündüğüm iş, gideceğim ya da gitmek istediğim yer olarak hiçbir şey yoktu, sadece work and travel programını gerçekleştirmek istiyordum. Bu programı öncelikle 3 aylık dolu dolu yaşayacağınız bir macera olarak düşünmek gerek, para kazanmayı ikinci planda tutun çünkü her şekilde paranızı kazanıyorsunuz oraya gidince, imkanlar da varken her yere gitmek, görmek, almak istiyorsunuz. Ben macera yerimi şirketimin önerisiyle Ocean City olarak seçtim, Türkiye’nin Antalya’sı Bodrum’u gibi bir yerdi, tam yazınızı geçirecek bir yer, inanın pişman olup dönen yok!!!

Orada otelde housekeeper olarak işim ayarlandı, daha sonra ikinci işimi de kendim buldum Burger King’de de çalıştım, çünkü ikinci iş bulma imkanı çok kolay, tabi size kalmış ister daha çok gezin ister daha çok çalışın. Buradan giderken şirketim tarafından kalacağım yer, iş prosüdürleri her şey ayarlandı, ayrıca Türkiye’den binecek olacağınız uçağınızdan tutun nerede ineceksin nereye nasıl hangi araçları kullanacaksın nerede kalacaksın aklına gelen her şey Success tarafından yapılan oryantasyon görüşmelerinde anlatılıyor yazılıp çiziliyor, şahsen ben hiçbir sorun yaşamadan gittim ve geldim ve bana anlatılanlar gösterilenler dışında hiçbir şey ile karşılaşmadım bunu yaşayınca sizde daha iyi anlayacaksınız.

Gelelim İngilizce dil konusuna, bu konuda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız korkmanıza gerek yok, şirkette yapılan çalışmalar sayesinde vize almanız çok kolay, Amerika’da ise 1 hafta gibi biraz zorluk çekebilirsiniz ama sonra sizde onların içinde kaybolup gidiyorsunuz, çok sıcakkanlı yardımsever insanlar olduğu için sizi anlamak ve anlatmanız için yardım ediyorlar zaten, bu konu da kendimi örnek olarak verebilirim, İngilizce düzeyim çok düşüktü en azından isim filan sorabiliyordum ama konuşmaktan da korkmuyordum, bildiğiniz İngilizceyi linç ettiğimin farkındaydım bazı zamanlar. Ama anlıyorlar sizi, sonra 1 ay sonra baktım bildiğin kapmışım konuşmayı rahatladım, ifadelerim daha da sağlamlaştı.

Gittiğim yer Ocean City olduğundan, New York, Washıngton DC, Boston, Niagara Falls ve bilindik birçok eyaletlere yakın olması programın travel kısmının da kolay ve ucuz olmasını sağladı. İş konusunda da gittiğimde otele hiçbir sorun çıkmadı her şey tıkırında yürüdü. Türkiye’den geldim dedim tamam dediler gerisini de kendileri getirdi ve işimi gösterdiler bu kadardı, işimin en eğlenceli kısmı ise odalardan tip almaktı, en kazançlı işlerden birisi bence kızlar. İş, gezi, program hakkında söyleyeceklerim bu kadar, gerisini Success size daha iyi anlatır ama şunu göz ardı etmeyin ki;

Hala bir üniversite öğrenciysen “Macera dolu Amerika” diyorsan, sırtını vereceğin şirket Success’i de bulduysan hayat sana çok güzel!!,

Bol şanslar, umarım seninde buraya yazacak çok güzel anıların olur…  

ASLIHAN YILMAZ

Work & Travel

Vermont, USA

ASLIHAN YILMAZ

Amerika hayallerini gerçekleştirmek için ya da yabancı dilini geliştirmek için veya sadece merak için Work And Travel programına katılarak Amerika´ya giden öğrencileriz hepimiz ve belkide birçoğumuzun ilk yurtdışı tecrübesinin Amerikayla gerçekleşeceği bir o kadar mükemmel şanslılarız... Şanslıyız çünkü gidip görüp döndükten sonra asıl kültür farkının şokunu burada yaşıyoruz.. Hayatınız boyunca yaşayacağınız best of´lar burada gerçekleşecek çünkü hazır olun ! :) 2014 yazında Vermont´a gittim, seçtiğiniz yerin travel için yapacağınız planlara uyması çok önemli çünkü burdan giderken Las Vegas hayallerimiz, uçak fiyatlarının pahalılığı yüzünden Miami´ye kısmet oldu .. Ve birde amacınızın dil kısmı için seçeceğiniz iş. Ben housekeeper olarak çalışmıştım. Aslında birçok hskp arkadaşıma istinaden hem çalışma ortamımız, hem de o istediğimiz dili geliştirmek için gerekli ortamımız çok çok iyiydi, bu ortamı burda seçerken bilerek gitmeniz elbette imkansız ama burdan gittikten sonra herşeyin sizin elinizde olduğunuda unutmamak gerek. Yani WAT programı elinde imkanı olan herkesin bir kerede olsa mutlaka yaşaması gereken bir deneyim. Ancak katılmadan önce programdan neler beklemeniz, neler beklememeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir ki turist gibi gezeceğiniz, herşeyin istediğiniz gibi gideceği bir durum olmadığını baştan kabullenip en ufak bir sorunda ailenizi dahil buradakiler ayağa kaldırmamanız için :)

YAVUZCAN YAZICI

YAZ OKULU

İNGİLTERE

YAVUZCAN YAZICI

Success sayesinde İngiltere’de çok güzel bir yaz okulu programına katılma şansım oldu. İngiltere’de hem İngilizcem gelişti hem de dünyanın farklı ülkelerinden arkadaşlar edindim.  Bunun dışında her gün geziye gittik ve aktivitelere katıldık, bize tarihi ve turistik yerleri gezdirdiler, bir çok bilgi topladık. Bu sayede artık İngiltere hakkında bir çok şey biliyorum ve bu da beni çok mutlu ediyor. İki haftanın sonunda Türkiye’ye döndüğümde insanlar Türkçe konuşurken ben kendimi yabancı hissettim :)

ARDA TAN UÇAK

YAZ OKULU

INGILTERE

ARDA TAN UÇAK

İngiltere benim için çok farklı ve iyi bir tecrübe oldu. İyi ki gittim. Sadece doğası değil herşeyi çok guzeldi. Kültur ve dil anlamında çok verimli oldu. İngilizler düşündüğümden değişik konuşuyorlardı, kendilerine has bir aksanları vardi. Bence çok iyi bir yaz okuluydu.

BARAN DÖNMEZ

YAZ OKULU

İNGİLTERE

BARAN DÖNMEZ

Yaz okulu programımız genel olarak çok güzeldi, çok eğlenceli. O kadar eğlendik ki zamanın nasıl geçtiğini unuttuk. Herkesi merak ettiren sorulardan biri de ingilizceyi geliştiriyor mu. Oradaki ingilizce aktivitelerin her birinde ingilizce konuşmayı Türkiye’den çok daha verimli bir şekilde başarabildik. Odalar dışında kendi dilin dışında bir dili konuşmak tabi ki çok kolay değil zorlandık ve ama çok da eğlenceliydi. Tabi yeni bir ülkeye gittiğimiz için yeni arkadaşlarımız da oldu. Odalar ve öğretmenlerin ilgileri sanki bir 5 yıldızlı otel gibiydi. Benim tek beğenmediğim şey yemekler . Kahvaltılarda genellikle hep domuz seçenekleri vardı. Ve en kötüsü her öğün yemeklerin yanında patates vardı. :) Ben normalde patatesi çok sevmem ama aç kalmamak için yemek zorunda kaldım. Ama farklı bir yemek kültürü olacağını da bilerek gitmiştik tabi, buna da alıştık.

Uçak saatlerinin zamanlamaları sanki tam oturuyo gibiydi yani hiç beklemedik hem de acele etmedik. Başka ülkede dolaşmak Türkiye’de olmakdan bir farklı hissetiriyor, nasıl olduğunu anlatamam ama çok güzel bir duygu. Success de bizimle her konuda ilgilendi. Bir örnek verecek olursak bir gün şehir dışı gezilerden birinde benim karnım çok ağrıyordu, beni en yakındaki tuvalete götürüp ağrı geçene kadar orada bekledi Success’den Kaan Bey sağolsun. Herkese teşekkürler.

RAMAZAN GÖKBERK TARIM

DIL OKULU

MALTA-SLIEMA

RAMAZAN GÖKBERK TARIM

Merhaba,

Yeditepe Üniversitesi'nin hazırlık fakültesini bitirdikten sonra kalan zamanımda daha çok speaking pratiği yapmak için yurtdışına gitme kararı aldım.Aklımda birçok soru işareti vardı, birçok şirket ile görüştükten sonra hem güven olarak hem de fiyat olarak en uygun olanının Eskişehir Success olduğuna karar verdim. Gülsedef Hanım ve Kaan Bey benimle ilgilenerek çeşitli okulların fiyatlarını ve okulların genel özelliklerini anlattılar, bende bunlar arasından kendime en uygun olanının IELS Malta olduğuna karar verdim. Malta Sliema'da yaklaşık 1,5 ay kaldım. Malta gerçekten kaliteli ve hareketli bir ülke, yani okulun düzenlediği gezi ve eğlence programlarıyla gezip görebileceğiniz birçok yer var. Okulun kalitesi ve eğitimi gerçekten iyi ve hocalar sizinle sürekli ilgileniyorlar. Farklı ülkelerden birçok kişiyle tanışıp onların kültürlerini, yaşayış tarzlarını öğrenmeye çalışıyorsunuz ve bu sayede  konuştukça kendinizin günden güne kendinizi geliştirdiğinizi farkediyorsunuz. Ayrıca bu süreçte bana gösterdikleri ilgi ve alaka için Gülsedef  Hanım ve Kaan Bey'e çok teşekkür ederim.

LARA YILMAZTÜRK

YAZ OKULU

İNGİLTERE

LARA YILMAZTÜRK

İngiltere’ye olan yolculuğumda oldukça tecrübelendim. İnsanlarla nasıl iletişim kurup arkadaş olabileceğimi, nasıl sosyalleşebileceğimi öğrenmiş oldum. Ayrıca bir çok aktiviteye, spor faaliyetine ve gezilere katılarak, 3 öğün sağlıklı beslenerek çok sağlıklı ve keyifli iki hafta geçirdiğimi düşünüyorum. Bunların yanında hem çok eğlendim, hem İngilizcemi geliştirdim, hem de oldukça deneyim kazanmış oldum. Şuan ise bunun gibi başka bir eğitici ve güzel maceraya atılmak için sabırsızlanıyorum.

BUGRA BAGCI

DIL OKULU

KANANA/TORONTO

BUGRA BAGCI

Merhaba ben Buğra Bağcı,
2017 şubat ayında mezun olduktan sonra, yurtdışı programlarıyla ilgilenmeye başlamıştım ve bu süreçte arkadaşlarımın da tavsiyesi üzerine Success Eskişehir şubesinde
Güven Bey ve Gülsedef Hanımla görüştüm. Benim isteklerim doğrultusunda en doğru tercihin Kanada olacağına ilk görüşmeden sonra karar verdim. Devam eden süreçte her şey 
çok hızlı ve stressiz gerçekleşti. Kanada'ya ulaştığımda şansımında yardımıyla çok güzel bir ailenin yanında konaklama imkanı elde ettim ve hayatımın en güzel 3 ayını
çok güzel dostluklar edinerek ve bir çok yeni insan tanıyarak geçirdim. Sonuna kadar faydasını gördüğüm bu tecrübe için teşekkürler ! :)

ISMAIL BAYKAL

WORK AND TRAVEL

AMERIKA-WISCONSIN-EAGLE RIVER

ISMAIL BAYKAL

Merhaba, ben İsmail BAYKAL Anadolu Üniversitesi’nde İngilizce İşletme okumaktayım. 2017 yazında Success Yurt Dışı Eğitim ile Work And Travel programına katıldım. Söyleyebileceğim ilk şey, hayatımın en keyifli ve unutulmaz yazını iyisiyle kötüsüyle yaşadığım. Kötüsü derken her zaman iyi olmuyor, Amerika Kültürü’nün etkisiyle açlık ilk zamanlarda çok zorlamıştı. Çünkü tamamen farklı bir yere gidiyoruz ve açlık başa vurmak nedir çok iyi anlıyoruz şu da bir gerçek boğazına düşkün biri olarak açıkçası ilk 2-3 hafta psikolojik olarak çok zordu neyse ki günden güne alıştıkça her şey çok güzel ve eğlenceli olmaya başladı. En başa sarmak gerekirse, aslında programa katılmaya karar verdiğimde oldukça endişeli ve bir o kadar da heyecanlıydım çünkü okyanus aşırı bir ülkeye gidiyorsunuz ve tek başınasınız ancak kayıt olup programla ilgili işlemlere başladıktan sonra Success danışmanları ile o kadar sıcak ve samimi bir iletişim kurduk ki, gitme zamanı yaklaştıkça artan heyecanla kendimi daha güvende ve kesinlikle doğru yerde hissettim. (Özellikle Zeynep Hanım hem Türkiye’de hem Amerika’da çok kahrımı çekti J)Tabi, orada neler yaşayacağımı da merak etmiyor değildim.

Benim Amerika’ya gitme hayalim tamamen Dil +Basketbol hayalimi gerçekleştirmek ve herkes gibi birikim yapmaktı. Bu bağlam da iş yerlerini seçerken Chicago’ya yakın olabilecek yerler seçtim. Hayalime yakın olduğu için, Wisconsin eyaletinin Eagle River şehrinde Trig’s adlı bir Avm gibi bir yerde kasiyer olarak görev yaptım. Ki kaldı ki bana göre bir W.A.T öğrencisi için dil geliştirmek istiyorsa yapılabilecek en iyi mesleklerden bir tanesi. Diliniz Muazzam şekilde gelişiyor, eğer kös kös durup sadece ürünleri taratmaz iseniz, müşterilerle sürekli diyalog halinde kalıyorsunuz her türlü konuyu konuşabiliyorsunuz, insanlar zaten çok sevecen bir tavırla yaklaşıyorlar o sebeple ki çok kolay iletişime geçilebiliyor utanılmadan. Gerekse training yaparken ya da aklınıza gelecek her türlü yardım gerektiren durumda muhakkak size yardım olacak birileri çıkıyor.

Amerika´ya adım attığımda oryantasyonlar sırasında söylendiği gibi birkaç gün ufak bir alışma dönemi geçirdim ama her şey oldukça güzel başladı. İş sözleşmemizde yer aldığı gibi konaklayacağımız daireye yerleşip işe başladım. Konaklayacağım yer 8 kişi idik herkes farklı ülkelerdendi ve İngilizcemin gelişmesine ayrı bir katkısı oldu. 3 ay boyunca birçok yer gördüm ve hayatımın en farklı yazını yaşadım. Hayat bizdekinden çok farklı belki de bu daha çok keyif almanızı sağlıyor. Oldukça iyi kazanç elde ettim ve onlarca yeni arkadaşım oldu. Sonuç olarak work and travel programı ile ilgili birkaç şey söylemek gerekirse, bu program kesinlikle müthiş bir deneyim, bir engeliniz yoksa mutlaka katılın. Orada tanıştığım birçok wat öğrencisini gördükten sonra da şirket seçerken mutlaka şirketleri gezerek karar vermenizi tavsiye ederim. Bence size yardımcı olan kişilerin programı ne kadar iyi bildiği çok önemli. Danışmanlarınızın sizi programa ne kadar hazırladığı ve sizin için mutlu olacağınız bir iş seçmesi de yazınızın çok daha güzel geçmesini sağlayacak etkenlerden. Ben Success Yurt Dışı Eğitim´e kayıt olduğum günden, Amerika´dan dönene kadar hiç problem yaşamadım. Bu nokta da bir kez daha gitmeden ben Ne İçin Gidiyorum sorusunu kendinize sormanız gerekebilir, sonuçta orada 3 ay bir hayat yaşanılıyor ve doğal olarak da maddiyatı da hesaba katmak zorundasınız ama zaten program da bana bu şekilde sadece güzel yönleriyle anlatılmadı. (Yani maddi olarak bir kazanç elde etme tamamen size bağlı o yüzden konaklama koşulları, yaşayacağınız yer , gelir gider , beslenme gibi şeyleri düşünerek hareket etmek ZORUNLULUĞUMUZ var J )Success´i seçmemdeki en önemli sebep programı gerçekçi bir şekilde tanıttıkları düşünmemdi ve çok da doğru bir seçim yaptığımı gördüm. Umarım bu özel deneyimi sizler de yaşar ve unutulmaz bir yaz geçirirsiniz!

Unutmadan Beklentilerinizi Çok iyi Belirleyin !

YILMAZ BECET

YAZ OKULU

İNGİLTERE

YILMAZ BECET

Merhabalar. Ben Sakarya Doğa Kolejinden İngilizce Öğretmeni Yılmaz BECET.

Öğrencilerim ile birlikte Success International tarafından organize edilen Londra Yaz Okulu programına katıldık. Program benim için çok önemliydi çünkü dilini öğrendiğim ülkeyi ilk kez ziyaret etme fırsatı bulmuştum. Hakkında daha önce birçok şey okuduğum yerleri görme, kültürü yaşama fırsatı bulmuştum. Benim için harikaydı. Success organizasyonunun tanıtımından son gününe kadar bizlerle çok iyi bir şekilde ilgilendi ki bu sayede hiçbir problem yaşamadan programı tamamladık. Öğrencilerim açısından da çok verimli geçti çünkü öğrenmeye çalıştıkları dilin sosyal yaşantıda nasıl olduğunu, kültürünü, yemeklerini, tarihi ve turistik yerlerini görme imkânları oldu. Bunların yanı sıra ufuk çizgilerini bir adım daha öteye taşıdıklarını düşünüyorum. Onları hem fiziki hem de zihinlerindeki sınırların ötesine götürmek paha biçilemez.

Teşekkürler.

YİĞİT GİRAY BALTA

YAZ OKULU

İNGİLTERE

YİĞİT GİRAY BALTA

Yaz okulu çok güzeldi. Severek gittim üzülerek geldim. Benim için okul yardımcıydı yani bana göre pratik yapmak için gittim ve yaptım da. Şimdi İngilizceyi çok rahat konuşabiliyorum. Ben kendi adıma çok faydasını gördüm. London Eye’ı çok beğendim çünkü çok gitmek istediğim bir yerdi. Biraz tedirgindim çünkü baya yüksekti ama çok beğendim.

JANSET KONUK

YAZ OKULU

İNGİLTERE

JANSET KONUK

Merhaba ben Janset, öncellikle  yaz okulu programımızda Türkiye'den uzun süren yol dışında her şey çok güzeldi. Yol biraz yorucuydu açıkçası ama gayet eğlendik. Mükemmel anılarımız oldu.

Bir sürü güzel yerler gezdik mesela National Gallery, V&A museum, Hard Rock Cafe, London Eye, Madame Tussauds. Gittiğimiz çoğu yerde çok güzel fotoğraflar çektik, çekildik. Dersler çok eğlenceliydi ve kampüs çok güzeldi. Bir daha gitmek isterim açıkçası.

ZEYNEP DERİN

YAZ OKULU

İNGİLTERE

ZEYNEP DERİN

 Merhaba, ben Zeynep.

İngiltere'nin cidden gezilmesi gereken bir ülke olduğunu düşünüyordum ve Success sayesinde bu deneyimi yaşadım. Bu iki hafta içerisinde eğlendim ve unutulmaz anlar yaşadım. Bu tecrübe sayesinde İngilizcem gelişti ve İngilizce dilinin iletişimde ne kadar yardımcı olduğunu öğrendim. Farklı ülkeden insanlarla tanıştım, farklı kültürler öğrendim, farklı lezzetler tattım. Bazen keşke iki hafta değil de daha uzun olsa diyorum hatta :))

 

 

NEHİR KABAY

YAZ OKULU

İNGİLTERE

NEHİR KABAY

Merhabalar,

Ben Nehir Kabay. Kütahya Özel Dumlupınar Koleji’nde okuyorum. 5. sınıftan 6.sınıfa geçeceğim. 2017 yılının yazında 2 haftalık İngiltere Canterbury’de University of Kent’te düzenlenen programa Success yardımıyla katıldım.

İngiltere’ye gitmeden önce bazı endişelerim vardı. Ama hiç endişe edilmemesi gerektiğini anladım. Çünkü orada her şey mükemmel ve keyifliydi. Odalar tek kişilikti ve her hafta temizliği yapılıyordu. Yemekler herkese hitap ediyordu ve ayrıca çok lezzetli oluyordu. Gittiğimiz üniversitenin sayısız aktivitesi vardı. Mesela karaoke, bayrak kapmaca, disko, kriket vb. Ayrıca bu aktiviteler kendinize olan özgüveninizi açığa çıkarıyor. Mesela ben karaoke de ilk baş çıkmak istememiştim ama istemeden de olsa çıkmıştık. İşte o zaman anladım biraz da olsa kendime güvenim gelmişti. Ayrıca derslere de hiç sıkılmadan girebiliyor ve bir sürü yeni bilgi öğrenebiliyorduk. Üniversiteden ayrı yaptığımız geziler ise mükemmeldi. Farklı kültürleri tanımak ve değişik yerleri görmek bir yandan keyif verirken bir yandan da heyecanlandırıyordu.

Arkadaşlarımla ve liderlerimizle geçirdiğim bu harika program için Success’e, liderimiz Hande Şahin’e ve izin verdiği için aileme teşekkür ediyorum. Ayrıca ailelerin kaygı ve sıkıntı çekmeden Success’e güvenip çocuklarını yollamalarını tavsiye ediyorum.

BEGÜM PAŞAOĞLU

YAZ OKULU

İNGİLTERE

BEGÜM PAŞAOĞLU

Bu yaz daha önce hiç yapmadığım bir şey yapıp, İngiltere’de bir yaz okuluna gittim. Bu deneyim benim için çok önemliydi çünkü daha önce hiç yurt dışında bir yaz okuluna gitmemiştim. Gitmeden önce doğal olarak endişelerim vardı. “Koskoca 2 hafta ben ne yapacağım?” “Yabancı arkadaş bulmakta zorlanacak mıyım?” ve daha bunlar gibi birçok soru aklımda dönüp duruyordu.

Havaalanında grubumla buluştuk ve Success tarafından planlanan gezimize başladık. Uçaktan indiğimiz gibi neredeyse hiç beklemeden bizim için ayarlanan soför ile kampüse ulaşımımız sağlandı. Ertesi gün yapılan seviye belirleme sınavı ile yaş ve seviyelerimize göre sınıflarımız belirlendi. Haftalık programımız hem bir şeyler öğrenmek hem de kültür gezileri yapabilmek için idealdi. İlk haftalık programımız doğrultusunda sabah derslerimize girdik, öğle yemeğinden sonra ise bizim için hazırlanan aktivitelere katıldık. Aktiviteler, gerçekten her yaşın ilgisini çekicek derecede ayarlanmıştı. Hazine avı, su balonlarıyla amiral battı ve dans bu aktivitelerden sadece birkaçıydı. Hatta daha önce hiç denemediğim sporları deneme fırsatım da oldu. Haftanın bazı günleri derslerden sonra aktivite yerine gezilere katılma şansımız oldu. Akşamları ise Culture Club , yani kültür klubünde ertesi gün gezeceğimiz yerlerin tarihi anlatılıyordu. Hafta sonu olan gezilerde ise Hande Öğretmenimiz bize zamanı en verimli şekilde kullanarak, sadece üniversitenin bulunduğu Canterbury bölgesini değil, aynı zamanda Londra’yı da gezmemizi sağladı. Normalde uzun kuyruklar yüzünden 2-3 günde anca gezebileceğimiz yerleri Hande Öğretmenimiz ile 1 günde gezebildik. İkinci hafta derslerimiz ve aktivitelerimizin yeri değişmişti. Sabahları gezi ya da aktivite yapıp öğle yenmeğinden sonra ders işliyorduk. Tabi derslerden sonra gün bitmiyordu. Bazı akşamlar disco ve karaoke gibi etkinlikler düzenleniyordu. Derslerdi, aktivitelerdi derken Fransız, Bulgar, Brezilyalı ve daha dünyanın bir çok yerinden arkadaşlarım olmuştu. Artık derslerin yanı sıra arkadaşlarımla konuşmak için de İngilizce’ye ihtiyaç duyuyordum. Londra’ya son gidişimizde daha önce hiç yapmadığım bir şey yapıp, metroyu tek başıma kullanmıştım. Tabi ki annem ve babamın izniyle. Grubumdaki diğer çocuklar ve kuzenlerim benden daha küçük oldukları için müzeler yerine meşhur çikolatacı ve oyuncakçıya gitmeyi tercih etmişlerdi. Hande Öğretmenim, bana istersem ve ailemden izin alabilirsem, metroyu tek başıma kullanıp Natural History ve Science Museum ‘u ziyaret edebileceğimi söylemişti. Ben de ailemin izniyle hayatımda ilk defa metroyu yalnız başıma kullanıp bir de üzerine iki tane müze gezmiştim.

İki haftanın sonunda İngiltere’den döndüğümde fark ettim ki iki hafta bana birçok şey kazandırmıştı. Özgüven, liderilik, takım çalışması, sosyalleşme, İngilizce pratiği bunlardan sadece birkaçıydı. Peki ya arkadaşlarım mı? Onlarla hala iletişim içerisindeyim. Farklı ülkelerde olsak da, başka ülkelere gitttiğimde arayacak birilerinin olduğunu bilmek bile insana yetiyor. Uzun lafın kısası hem eğlenceli hem öğretici bir yolculuktu ve bir daha gidebilmek için can atıyorum. Anılarımı daha fazla yazmaya devam ederdim ama Brezilyalı arkadaşımdan mesaj gelmiş bakmam lazım:)

ŞÜKRÜYE ER

YAZ OKULU - GRUP LİDERİ

İNGİLTERE - LONDRA/BRIGHTON

ŞÜKRÜYE ER

Merhaba,

Ben Özel Enka Okulları'ndan biyoloji öğretmeni Şükrüye Er. İngiltere’de 9 Temmuz- 6 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekten de harika olarak nitelendirebileceğim günlerimiz oldu. Öncelikle Docklands’e nehir kenarında, güvenli, temiz ve kampüs içinde eğtiim binaları ile oldukça yakın yurtların olduğu University of East London’da 2 haftamız geçti. Burası Londra’da olması sebebiyle ulaşım konusunda fevkalade kolay bir konumdaydı. Yemekleriyle, herşeye kolay ulaşabilme imkanlarıyla ve etkinlikler anlamında gayet keyifliydi.

Daha sonrasında da Brighton’ da University of Sussex’de keyifli 2 hafta geçirdik. Londra’ dan sonra biraz daha sakin ama tam anlamıyla huzurlu bir yerdi. Embassy personelinin hepsi oldukça ilgili ve naziktiler. Gerek kalacak yer, gerekse yemek konusunda hiç zorlanmadık aksine çok memnun kaldık. Ayrıca belirtmem gereken diğer bir konu da bizi kampüsümüzde de yalnız bırakmayan Success'den Kaan Armağan kesinlikle çok ilgiliydi. Bizzat ziyarete gelip ihtiyaçlarımızı sorması ve anında dönütler vermesi öğrencilere motivasyon sağladı. Verdiği pizza partileri ve abi tavırlarıyla çocukların Kaan abisi oldu :). Kaldığımız 28 günün her günü ayrı ayrı aktiviteler, akşam etkinlikleri ile dolu dolu geçti. Öğrenciler ve biz öğretmenler için her anlamda dolu geçen bu yaz okulu için sonsuz teşekkürler SUCCESS :)

DOĞA ALEV

YAZ OKULU

İNGİLTERE

DOĞA ALEV

I am writing it in English cause I wanted to show you how I developed my English and had unforgettable memories at the same time by traveling. It was my first time abroad and I stayed distant from my family. Before we went there, Success has already told us step by step about what are we going to deal with, what are we going to see, etc....

So when we got there, everything was fine and I was feeling like I was an endenizen. I didn't have any problems about making friends, in lessons or even feeling hungry. We had so much fun in this adventure. Although we felt tired at the end of the trip because of the trips that we had to see London detailed, I didn't want to come back to Turkey. I appreciate everything what Success did and thank you for the great opportunity to see a country that circumstantial and fun.

ELİF GÜLSEVEN

YAZ OKULU

İNGİLTERE

ELİF GÜLSEVEN

Bu yaz SUCCESS ve okulumuz aracılığıyla İngiltere'yi arkadaşlarım ve öğretmenlerimle gezme ve tanıma fırsatı elde ettim. Hem akademik, hem de sosyal olarak kendimi geliştirdim.

Bizim programımız 2 hafta University of East London (UEL), 2 hafta University of SUSSEX olmak üzere toplam 4 haftalık bir programdı. Genel olarak hiç bir sorun yaşamadık ve katıldığımız etkinlikler ve gezilerde de bolca eğlenceli zaman geçirdik.

Gerek yabancı arkadaşlarımız, gerek stafflarımız ve hocalarımız sayesinde hem dilimizi geliştirdik hem de yeni kültürleri deneyimledik. 

4 hafta boyunca hayatım boyunca unutamayacağım bir İngiltere deneyimim oldu. Bu süreç boyunca bizi yalnız bırakmayan Kaan Bey'e, bizi sevgisiyle kucaklayan Şükriye Er'e ve coşkusundan ödün vermeyen Kurtuluş Türkyılmaz'a çok teşekkür ediyorum.

EREN ÖZBAKAN

YAZ OKULU

İNGİLTERE

EREN ÖZBAKAN

Geçirdiğim bir ay tek kelime ile harikaydı. Londra'da geçirdiğimiz süre olsun, Brighton da geçirmiş olduğumuz süre olsun çok eğlendim. Dersler uzun gelse de sınıfıma alıştım ve oldukça fazla arkadaş edindim. Ayrılırken de zorluk çektiğim arkadaşlıklar edindim.

İngiltere de olmam İngilizcemi geliştirdi ve günlük hayatta kullanış şeklimi değiştirdi. Gittiğim gruptan dostluklar edindim ve harika bir yaz geçirdim. Teşekkürler Success!

OZAN KARA

YAZ OKULU

İNGİLTERE

OZAN KARA

İlk olarak şunu söylemeliyim ki; modern dünyanın lideri sayılan bir ülke olması ve hakkında birçok övgü ve yergide bulunmamasından dolayı İngiltere'yi hep merak etmişimdir. İlk izlenimlerim de bu merakı haklılaştırdı. Ülkenin son derece ilerici ve modern bir atmosferinin olmasının yanında, aktivitelerimizin planlanışı da bunu daha etkili hale getirdi.    

Success International tarafından sağlanan imkanlar ise son derece güzeldi. Her şeyden önce üniversite imkanları ve rahatlatıcı bir ortam, hijyeni tatmin edici yaşam alanları ve seçerken zorlanmadığım yemek seçenekleri vardı. Sonuç olarak, son derece organize ve kaliteli bir planlamayla ve güzel imkanlarla geçirdiğim, aklımdan asla silinmeyecek hatıralarım oldu. Emeği geçen herkese müteşekkirim.

ÖYKÜ ATAY

YAZ OKULU

İNGİLTERE

ÖYKÜ ATAY

Hayatımda geçirmiş olduğum en güzel zamanlardan biri olduğuna eminim. Hem verimli hem de eğlenceli geçen bu süreçte oldukça arkadaş edindim.

Success sayesinde geçirmiş olduğum bir ay harikaydı ve hayatımda hep bir anısı olacak bir programdı. Başka bir kültür görmek ve başka kültürlerden insanlarla tanışmanın bir öğrenciye çok katkısı var. İngiltere de yemiş olduğum yemekten, görmüş olduğum yerlere kadar harika bir tecrübe yaşadım ve herkese öneririm. Muhteşem bir yaz eşittir Success.

ZEYNEP ÖZKAN

YAZ OKULU

İNGİLTERE

ZEYNEP ÖZKAN

İngiltere’de bir ay geçirme fikri ilk duyduğumda gerçekten ilgimi çekmişti. Gitmeden önce de fazlasıyla korkum vardı, fakat Success ve okulumuzun desteğiyle gerçekleşen oryantasyon sunumları, bizleri hem bilgilendirmiş oldu hem de gideceğimiz yeri tanımamızda yardımcıydı.

Programın içeriğinden bahsetmek gerekirse, fazla yoğundu. Her gün İngiltere’de görülmesi gereken yerleri görürken, derslere de giriyorduk. Kendi seviyelerimize göre ayrılmış sınıflarda eğitim alırken, bir yandan da gezip kültürel açıdan bilgilenmek ben ve arkadaşlarım için büyük bir şanstı. Biz grup olarak 2 hafta University Of East London’da, 2 hafta da University Of Sussex’te kampımızı sürdürmüştük ve farklı kültürlerden kampa katılan yaşıtlarımızla, dünya dili olan İngilizce’yi konuşarak, kamptan yaralanmıştık. 

Dil eğitimi, kültürel açıdan bilinçlenme, kişisel sorumlulukların farkındalığı ve birçok beceri kazandığım bu yaz kampı sürecinde Success ve okulumuzun payı çok büyüktür. Bu nedenle, okuluma ve bize her koşulda yardım edip, Türkiye’ye bambaşka biri olarak dönmemde katkı sağlayan Kaan Armağan’a teşekkür ederim. 
Zeynep Özkan

UMUT GÖKSÜGÜR

YAZ OKULU

İNGİLTERE

UMUT GÖKSÜGÜR

İngiltere hayallerimin ülkesiydi ve bu hayallerime Success'le ulaştım. Öğretmenimiz Aylin Taşçı Keskinkale'nin de tecrübesiyle hiç bir yerde zorlanmadan bir program geçirdik. Konakladığımız University of East London çok güzel ve temiz bir üniversiteydi. Güvenli bir üniversite olduğu için de ailemizin içi rahattı. İletişim konusunda da hiç sıkıntı yaşamadık, program öncesinde Success'in bize verdiği seyahat setlerinde bulunan sim kartlar sayesinde biz ailelerimize onlar da bize çok rahat ulaştı.

Oxford, Madame Taussauds ,Thorpe Park ve London Eye gezileri çok güzel anılar bıraktı. Bu kadar kısa sürede birçok yer gezdik. Gezemediğimiz yerleri de bir sonraki yıl yine Success kalitesiyle gezip görmek üzere başta bizi hiç yanlız bırakmayan Kaan Bey olmak üzere tüm ekibe teşekkür ediyorum. Bu deneyimi imkanı olan herkese tavsiye ederim.

EYLÜL ALP

YAZ OKULU

İNGİLTERE

EYLÜL ALP

İngiltere'ye gitmek gerçekten çok güzel bir anı olarak kalacak aklımızda. Kuzenim ve ben hayatımızda neredeyse ilk kez bu kadar uzun bir süreliğine ailemizden ayrı kaldık ve Ardingly College'da dört hafta süreyle yaz okuluna katıldık.

İlk haftalar alışmamız biraz zor oldu. Ama sonra ilerleyen haftalarda sanki 1 yıldır oradaymışcasına alıştık ve uyum sağladık. Bir sürü farklı kültürlerden insanlarla tanışmak gerçekten harika bir deneyim oldu, okulumuz aracılığıyla İngiltere'nin bir çok farklı bölgesini ve şehrini gördük. Biz iki kuzen olarak gittiğimiz için diğerlerine göre biraz daha şanslıydık. Ama tek olarak gitseydik de çok bir farkı olmazdı diye düşünüyoruz. Orada ne kadar farketmesek de İngilizcemizde kesin farkedilir bir değişim olduğunu gördük.

Oradaki programımız süresince Success'in bize çok büyük derecede yardımı oldu en ufak bi sorunda telefonun öbür ucunda bekliyolardı ve en kısa sürede hallediyorlardı. Hatta sürpriz yaparak bizi kampüsümüzde ziyaret etmeleri de harikaydı. Onların hakkını gerçekten ödeyemeyiz. Tekrardan herşey için teşekkür ederiz. Seneye Canada'da görüşmek üzere

CEREN ŞERİFOĞLU

YAZ OKULU

İNGİLTERE

CEREN ŞERİFOĞLU

Londra'ya gitmek benim hayalimdi ve bu sene gittim. Ailem ve Aylin öğretmenim çok destek oldular. Londra çok güzel bir şehirmiş. Gün içerisinde yarım gün ders gördüm ve benim için çok iyi oldu, İngilizce konuşmanın önemini çok iyi anladım. Diğer zamanımızda da Londra gezilerimiz ve aktiviteler vardı. Çok güzel bir üniversitede kaldık ve sabah öğle akşam yemeklerimizi de orada yedik. Çok memnun kaldım Success Yurt Dışı Eğitim'e ve bizi orada da ziyaret eden Kaan abiye güzel yaz okulu programı için çok teşekkürler, benim için güzel bir deneyim oldu. Özel olarak beni yanından hiç ayırmayan, ilgilenen Aylin öğretmenime de sonsuz teşekkürler. Ayrıca London Eye en çok görmek istediğim yerdi. Çok güzelmiş, bayıldımmmmm..

SILA YONCACIOĞLU

YAZ OKULU

İNGİLTERE

SILA YONCACIOĞLU

İlk başta İngiltere ile ilgili işleri halletmeye başladığımızda gitmek istemedim hatta biraz ailemin zoruyla gittim. Ama daha gittiğim ilk gün iyi ki gitmişim dedim çünkü hayatımın en iyi deneyimini yaşadım diyebilirim.

En güzel şey tabi ki farklı ülkelerden insanlarla tanışıp, konuşmak. Amacım zaten dersten çok buydu ve başardığımı da düşünüyorum. Dersler kesinlikle çok eğlenceli hatta etkinlik ya da geziler kadar eğlendiriciydi bence. programı geçirdiğimiz University of Sussex kampüsü zaten çok güzeldi. Aslına bakarsanız orada yaşadığım, yaptığım,gittiğim her şey her yer güzeldi. Yalnızca kahvaltı konusunda biraz zorlandık ama o da bizim kendi kültürümüzden kaynaklı ve düzeltilebilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ama onun dışında her şey gayet güzeldi. Tekrar olsa tekrar, hatta daha uzun gitmek isterim.

DENİZ DEMİRCİ

YAZ OKULU

İNGİLTERE

DENİZ DEMİRCİ

İngiltere, imkani olan herkesin gitmesi gereken bir yer bence. Yaz okulundaki dersler eğlenceli ve keyifli geçti, geziler ise derslerin aksine beklentimden farklıydı ama çok güzel yerler de gezdik, mesela London Eye benim icin unutulmaz bir deneyimdi ve Madame Tussauds aynı da sekilde.

Hersey için teşekkürler..

DENİZ GÜLBAN

YAZ OKULU

İNGİLTERE

DENİZ GÜLBAN

Benim için İngiltere'ye gitmek en büyük hayalimdi ve bu hayalimi Success Yurt Dışı Eğitim sayesinde gerçekleştirmiş oldum. Herkesin gezip görmesi gereken yerleri erken yaşta gezdiğim ve İngiltere'nin farklı kültürünü görebildiğim için çok mutluyum. Ama bunların içinde en iyi olanı Dünya'nın her köşesinden çocukların gelip burda İngilizce ile birleşmeleri, birbirlerini tanımalarıydı. Teşekkürler Success!

SELEN YÜZÜGÜLLÜ

YAZ OKULU

İNGİLTERE

SELEN YÜZÜGÜLLÜ

Brighton gerçekten çok güzel bir şehir ve orada gittiğimiz üniversite bana göre çok güzel bir yer. Dersler çok eğlenceli geçti, ilk zamanlar gerçekten hiç sevmemiştim dönmek istedim ama aradan bir kaç gün geçtikten sonra o kadar ilginç geldi ki gözüme orası yabancı insanlarla arkadaşlıklarımız, farklılıklarımız ama hepsi çok iyilerdi. İngilizlerin yemekleri pek güzel değildi.

İngilizcem baya kötü olduğu halde sonradan az buçuk bişeyler anlatabiliyordum, oraya ve arkadaşlarıma falan çok bağlandım gitmemize son gün o kadar üzüldüm ki gitmek istemedim oraya baya baya alışmıştım ve şu anda da çok özlüyorum orayı ve arkadaşlarımı..

ÇAĞLA HÜNER

YAZ OKULU

İNGİLTERE

ÇAĞLA HÜNER

İngiltereye ilk gittiğimde ailemden uzak olacağım için kendimi kötü hissetmiştim, daha sonra kampüs çok büyük ve karışık gelmişti bana, hatta birkaç kez kaybolmuştum ama sonrasında alıştım. Derse girmeden önce bir sınava girdik, sınav beklediğimden kolay çıktı. İlk başta derslere alışamamıştım ve derse çok mutsuz gidiyordum, daha sonra yeni arkadaşlar edinip derslerin aslında ne kadar eğlenceli olduğunu anlayınca dersler de oradaki hayatımın bir parçası oldu.

Herşeyimizi kendimiz yapıyorduk, bir şeyimiz bittiğinde markete gitmek bizim sorumluluğumuzdu, etkinlik-ders saatlerine yetişmek, planlı programlı olmak da bizim elimizdeydi. Yalnızca yemeklere alışmakta çok zorlandım, özellikle kahvaltı kültürleri çok farklı bizden sonra çok zayıf kalıyor. Geziler çok güzeldi, bir sürü şey aldım ve arkadaşlarımla çok güzel vakit geçirdim. Londra'da London Eye'a binmek için beklediğimiz o sıra, Brighton'da lunaparka giderken saçlarımızın rüzgardan mahvolması... Akşam etkinlikleri de güzel ve eğlenceliydi. İkinci hafta artık yaz okulu bitecek diye çok üzülüyorduk. Hâlâ da üzgünüm. Öğretmenler çok cana yakındı, kampüs de çok temiz ve güvenliydi. Otobüs yolculuklarını sevmiyordum ama zaten çoğu zaman treni kullandık. Son gün anahtarımı birkaç saatliğine olsa da kaybettim, çok korkmuştum ama sonra buldum. Bavul hazırlarken çok üzgündüm. En son çıkış günü tüm arkadaşlarıma veda ettim ve ne kadar istemesem de oradan ayrılmak zorunda kaldım. Bir daha olsa yine giderim.

FIORES MELİSSA VARDARSUYU

YAZ OKULU

AMERİKA - LOS ANGELES/SAN FRANCISCO

FIORES MELİSSA VARDARSUYU

Merhaba ben Fiores,

Benim hep bir Amerika hayalim olmuştu ve bu hayal Success ile gerçekleşti. Amerika deneyimi gerçekten de hayal ettiğimden bile güzel geçti. Hem İngilizcemi geliştirdim hem de yeni kültür ve insanlarla tanışma fırsatım oldu.

14 yıllık hayatımın en güzel 3 haftasıydı. Bir daha olsa bir daha giderim. Teşekkürler Success!

SİNEM ÜSTEL

YAZ OKULU - GRUP LİDERİ

AMERİKA - LOS ANGELES/SAN FRANCISCO

SİNEM ÜSTEL

2-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında okul grubumuz ile birlikte Success International Yurt Dışı Eğitim aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz Los Angeles’daki 3 haftalık harika geçen yaz okulu programımızda California State University kampüsünde kaldık. Tertemiz odalarda, farklı dünya mutfaklarının bir araya geldiği leziz yemekleriyle, güleryüzlü ve yardımsever insanlarıyla , huzurun yüksek olduğu, her akşam yapılan aktiviteleriyle, ders ve geziler dışında kalan zamanlarında masa oyunları, bilardo, tenis, voleybol, basketbol, play station ile değerlendirmeleriyle oldukça keyifli vakit geçirdik.

Öğrenciler haftada 20 saat dersleri ve her hafta değişen sınıf düzenlemeri ile farklı ülkelerden gelen arkadaşlarıyla hedef dili sıklıkla kullanma fırsatı buldular.

Hafta içi ve hafta sonu yapılan geziler (Beverly Hills, Hollywood, Long Beach, Universial Studios, Venice Beach, Rodeo Drive, Aquarium of the Pacific, Malibu, Santa Monica.... vb) tam anlamıyla mükemmeldi. 2 gecemizi geçirdiğimiz San Francisco şehrinde gezdiğimiz yerler, kaldığımız otel ve özellikle de Golden Gate köprüsü çok etkileyiciydi.

Öğrencilerimle geçirdiğim ve çok güzel anılar biriktirdiğimiz ; bilmediğimiz bir ülkede, kaldığımız şehirde, geçirdiğimiz 3 haftada bize kendi evimizdeymiş gibi hissetmemizi sağlayan , her ayrıntıyı düşünen yapılan planlamaya uygun olmayan sürprizlere yer vermeyen Success ailesine, ilgisi ve desteğini üzerimizden hiç eksik etmeyen Kaan Bey’e ve fotoğraflarımızda tebessümle anacağımız güzel anlarıma ortak olan öğrencilerime  çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız...

ECE GÜLER

YAZ OKULU

ALMANYA

ECE GÜLER

Merhaba, 

Ben Ece. Temmuz ayında TED Eskişehir Koleji okul grubumla birlikte 2 haftalığına Berlin'e yaz okuluna gittik. Benim için tam ideal bir süreydi. Hem gezi hem de eğitim bir arada oldukça keyifli oluyormuş. İlk defa ailemsiz yurt dışına çıkışımdı ama öğretmenlerim sayesinde kendimi hiçbir zaman yalnız hissetmedim. Benim için çok eğlenceli ve unutulmaz anılarla dolu 2 haftaydı. Bu süre içinde Berlin'in her köşesini gezme fırsatım oldu. Ayrıca dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edinmek çok keyifliydi. Success'in başka programlara da katılmayı çok isterim. 

Öğretmenlerime ve Success'e bu güzel 2 hafta için çok teşekkür ederim.

GÖKÇEÇİCEK CİN

YAZ OKULU

ALMANYA

GÖKÇEÇİCEK CİN

Merhabalar ben Gökçe. Bu yaz arkadaşlarımla beraber Almanya'da yaz okulundaydım. Benim için tarif edilemez bir deneyimdi. 2 hafta içerisinde harika ve unutulmaz arkadaşlıklar edindik . Bu kadar kısa bir zaman içerisinde birbirimizin ailesi olduk. Mutluluğumuzu birlikte yaşadık, özlemimizi birlikte paylaştık.

Diğer insanlarla farklı kitapların sayfaları gibiydik hepimizin farklı hikayeleri vardı. Ama birlikte hareket etme duygusu bizi ortak bir paydada birleştirdi. Bunları hissetmemizde bize yardımcı olan Success'e çok teşekkürler

ECEM BAHAR

YAZ OKULU

ALMANYA

ECEM BAHAR

Merhabalar, ben Ecem. Bu yaz TED Eskişehir Koleji'nden arkadaşlarım ve öğretmenlerimle 2 haftalık bir Berlin yaz okulu programına katıldım ve çok memnun kaldım. Berlin'de tam merkez bölgede konakladığımız için hem öğrenme hem de bol bol eğlenme ve gezme imkanımız oldu. "Did Institut Berlin"de Almancayı yerinde öğrenme ve geliştirme fırsatı yakaladım, aynı zamanda da farklı uluslardan birçok arkadaş edinip dünya vatandaşı olmaya da bir adım daha yaklaştım. Yaz okuluna katılmak ve değişik bir deneyim yaşayıp kendi ayaklarının üstünde kalmayı hedefleyen herkese Berlin'de yaz okulunu tavsiye ederim. Tüm Success ailesine çok teşekkürler... 

AYLİN TAŞÇI KESKİNKALE

YAZ OKULU - İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ GRUP LİDERİ

İNGİLTERE - LONDRA

AYLİN TAŞÇI KESKİNKALE

Bir İngilizce öğretmeni için İngiltere'ye gitmek, bir sevgilinin sevdiğine kavuşması gibidir. İster orada kalıp yaşamış ol ister ilk kez git her seferinde aynı heyecanı duyarsınız. Bu seferki heyecanıma öğrencilerimi de dahil etmiş olmak ayrıca Londra'da University of East London'da Embassy Summer School'a katılmak artı bir ayrıcalık oldu. Gitmeden önce herşeyin anlatılmış olmasının tecrübesiyle okulun Docklands nehir kıyısı boyunca uzanması, kampüs içinde yurt odalarının yakınlığı ve haftada bir tertemiz yenilenmesi, yemekhanede her zevke uygun tatların çeşitlilikle sunulması, kampüste Starbucks, Costa ve J.W Smith marketinin bulunması, Londra'daki en kapsamlı yaz okulu merkezlerinden birine otuzdan fazla milletten insan katılıyor olması ve bu sebeple  pratik yapma imkanını attırması, hergün yarım ve her haftasonu tam gün olarak düzenlenen gezilerin bir araya gelerek hazırlandığı yoğun programın keyfini yaşadık. Bizimle kampüste birlikte olup her türlü sorumuza cevap veren Success ailesine ve özellikle Kaan Armağan'a ve Güven Elvan'a sonsuz teşekkür ediyorum. Birbirinden farklı eğlence ve eğitim programlarını hazırlayan Embassy liderlerini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum öğrencilerime yaptıkları katkılarından dolayı, bu keyif için teşekkürler SUCCESS!

DİLA BAŞARAN SAĞRA

YAZ OKULU

ALMANYA

DİLA BAŞARAN SAĞRA

Merhaba ben Dila BAŞARAN SAĞRA, TED Eskişehir Koleji öğrencisiyim. Bu yaz Success ile 2 haftalığına Berlin'e gittim. Bu 2 hafta içinde hem Did Institut' te dil eğitimi görüp, hem de Berlin'i gezdik. İnanılmaz eğlenceli, dolu ve keyifli bir geziydi. Yolculuğa çıkmadan önceki endişelerimizin gereksiz olduğunu ikinci günden anladık. Farklı ülkelerden birçok arkadaş edindik. Umarım seneye farklı bir programa katılma şansını yakalarım.
Dipnot: #bestsummerever hashtag'ini kesinlikle hak eden bu program için Success'e teşekkür ederim! ⛅

ECE ALEYNA AYVAZ

YAZ OKULU

ALMANYA

ECE ALEYNA AYVAZ

Korkularla çıktığım bu yolculukta geride güzel anılar bıraktığımı düşünüyorum. Gezip gördüğüm değişik yerler, arkadaşlarımla geçirdiğim eğlenceli vakitler, tattığım güzel lezzetler, tanıştığım güzel insanlar... Her şeyiyle dolu dolu yaşadığım bir kez daha olsa tekrar yaşamak isteyeceğim mükemmel iki haftaydı. Eğitimimin yanı sıra değişik bir tecrübeyi bana tattırdığımız için çok teşekkür ederim. Başka ülkeleri de görüp gezebilmem dileğiyle.

ESİN ERDİL

YAZ OKULU

ALMANYA

ESİN ERDİL

Berlin'e yaz okuluna gitmek benim için büyük bir deneyimdi fakat beni bundan daha çok mutlu eden şey bir çok ülkeden bir çok arkadaş edinmek oldu. Beraber çok eğlendik. Çok güzel bir yaz geçirdik. Hatta son gün dönmek bile istemedik. 

Dersler, geziler, etkinlikler hepsi çok güzeldi. Çok eğlendik, çok yürüdük, çok güldük, ayrılırken ağladık; her şeyiyle çok güzel bir programdı. Oda kartımızı bulamayınca içimizde büyüyen korkulu heyecanı, birine yanlışlıkla Türkçe bir şey demeyi, yeni insanlarla tanışmayı, Simon'un kurallarını, Paul'un her şeye gülmesini, Maria'yı gördüğümde kalp yapmayı, markete gitmek için danışman öğretmenlerden izin almaya çalışmayı, Claudia'yla dedikodu yapmayı, Giacamo ile selamlaşmayı, Luz ve Selena'yı görünce "Hi Mexican Girls!" demeyi, Ashley'e sarılmayı, Mohammad'ın arkamdan gelip Esin demesini, Aydana'ya "how're u?" demeyi, İgnacy'ye küfür ediyor diye kızmayı, toplu fotoğraf çekinmeyi, yabancılarla damat halayı çekmeyi, asansörde Türkçe konuşunca tuhaf tuhaf bakan insanları, lobide ad yazdırmak için sıra beklemeyi, Camılle'ye çikolata vermeyi, oradaki metroya binmeyi ve kısaca Almanya'yı şimdiden çok özledim. En kısa zamanda tekrar böyle bir program geçirmek dileğiyle. Teşekkürler Success.

AZİZ EMRE ERDOĞAN

YAZ OKULU

İNGİLTERE

AZİZ EMRE ERDOĞAN

İngiltere yaz okulu programı benim için çok eğlenceli geçti. Önceden gezip gördüğüm yerlerden biraz farklıydı aslında, sonuçta yurt dışındaki ülkelerin birçok şeyi bizden farklı oluyor, kültürleri olsun, görgü kuralları olsun. İlk günlerde bunları anlamak en keyif verici şeylerden biriydi benim için. Tabi ki oradaki tarihi herkesin görmesi, duyması, okuması gerekiyor. Evler, kuleler, köprüler ve birçok yapının altında yatan tarih ise daha heyecan verici, İngiltere savaşlardan çıkmış bir ülke olduğu için savaşların yansımasını görüyorsunuz.

PARISA ZIARI BERBEROĞLU

YAZ OKULU - İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ GRUP LİDERİ

İNGİLTERE - LONDRA

PARISA ZIARI BERBEROĞLU

02-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Success International Yurtdışı Eğitim'in Londra'da gerçekleştirdiği harika bir yaz okuluna katıldık. UEL Üniversitesinin Thames Nehri kenarındaki Docklands Kampüsünde konaklama yaptık. Güvenli, temiz ve çok güzel nehir manzaralı odalar, geniş spor alanları ve modern dersliklerin olduğu bir kampüs.

Bulunduğumuz süre boyunca öğrenciler yarım gün ders ve yarım gün geziye katılarak eğlenceli ve dolu dolu bir yaz okulu geçirdiler. Derslerin çok keyifli olması nedeni ile öğrenciler severek ve isteyerek katılım sağladılar. Akşamları ise eğitsel ve sosyal aktiviteler ile yer alırken farklı kültürler ile tanışma imkanı buldular. Dünyanın en önemli müzelerinden olan Natural History Museum, British Museum ve Madam Tussaud'u, parklarından Hyde Park ve St.James Parkı, tarihi mekanlarından Tower Bridge, Big Ben, Buckingham Palace'ı ziyaret ettik. İngiltere'nin Güney Doğu Bölgesinde bulunan tarihi geçmişi, ilgimizi oldukça çeken Canterbury şehrine gittik. Elde ettiğimiz deneyimlerin bazılarını dile getirdim, dile getiremediklerim daha fazladır. Bu deneyimleri en güvenli ve en güzel şekilde yaşamamızı sağlayan Kaan Bey ve Success ailesine çok teşekkür ediyorum.

AYSEL ERDİK

YAZ OKULU - ALMANCA ÖĞRETMENİ GRUP LİDERİ

ALMANYA - BERLIN

AYSEL ERDİK

Merhaba, ben Aysel Erdik, TED Eskişehir Koleji Almanca öğretmenlerindenim. Bu yıl okulumuz öğrencileri ile gerçekleştirdiğimiz İngiltere ve Almanya yaz okulu programlarından Almanya'nın Berlin şehrinde Did Institut'da katıldığımız yaz okulu programında görev almış iki grup liderinden birisi olarak öncelikle her şey için teşekkürler, plan ve program dahilinde o kadar çok eğlendik ki anlatamam.

Almanya'nın bütün güzelliklerini elimizden geldiğince gördük ve görürken de mest olduk. Almanya serüvenimizin bu kadar güzel olmasını sağlayan tek şey bu keyifli yaz okulu programıdır. Her şey için ve de geriye kalan mazi için çok teşekkürler... Ayrıca Kaan Bey'in her an bir telefon kadar yakın olması ve her ihtiyaç duyduğumuzda yardımcı olması bizim için büyük bir güven hissiydi.

PINAR UÇAK

YAZ OKULU - İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ GRUP LİDERİ

İNGİLTERE - BRIGHTON

PINAR UÇAK

2017 Temmuz ayında İngiltere, Brighton‘da iki haftalık yaz okulunda  21 öğrenciye eşlik eden lider öğretmenlerden biriydim. 21 öğrenci ile başka bir ülkeye gitmek endişe verici olabiliyor elbette. Fakat herşey oldukça rahat ve kolay oldu bizim için. Uçuş detaylarımız, dikkat etmemiz gereken ayrıntılar yola çıkmadan Success International tarafından bize detaylı bir şekilde anlatılmıştı. Ankara ve İstanbul Havaalanlarında Success International  ekibi tarafından karşılanıp uğurlanmak işimizi çok kolaylaştırdı. Kendimizi hiç yalnız hissetmedik. Ingiltere 'de ise Embassy tarafindan karşılandık. Ekip son derece profesyoneldi. İki haftalık programımız iyi planlanmıştı. Öğrencilerin hangi saatte nerde olacakları netti ve son derece güvenli bir ortam vardı. İçim daha da rahatladı. Brighton'da Sussex Üniversitesi kampüsünde yemyeşil bir doğanın içinde sincaplar ve tavşanlar arasında  çok keyifli iki hafta geçirdik. Öğrencilerimiz yarım gün derslere girdikleri, günün geri kalanında keyifli gezilere ve aktivitelere katıldıkları eğlenceli bir kampüs hayatı sürdüler. Gerek kampüs içindeki aktiviteler gerek Brighton içi ve dışı gezileri iyi organize edilmişti. Ekip her zaman yardıma hazırdı. Çok keyifli, öğrencilerimiz adına kazanımları oldukça fazla olan bir deneyimdi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

BATUHAN ERBİL

YAZ OKULU

İNGİLTERE

BATUHAN ERBİL

İngiltere macerası bana bir çok şey kattı. İngilizcemin gelişmesinden yeni arkadaşlara, özgüvenimin artmasından, İngiltere tarihi hakkında bilgi dağarcığımın gelişmesine kadar bir çok konuda kendimi geliştirdim.

İngiltere’de eğlenirken öğredik, yeni yerler keşfettik. Öğretmenlerimiz ve Success bizimle çok ilgiliydi ve her konuda yardımcı oldular.

İyi ki gitmişim dediğim bir yaz okulu oldu, herkese çok teşekkür ediyorum.

TUĞÇE DERMAN

YAZ OKULU - İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ GRUP LİDERİ

İNGİLTERE - BRIGHTON

TUĞÇE DERMAN

 

İngiltere'ye grup lideri olarak gideceğimi öğrendiğim gün çok heyecanlanmıştım. Nereden bilebilirdim bir çok ilklerimi yaşayacağımı. Hep merak etmiştim İngiltere'yi. Hayal ettiğimden çok fazlasını yaşadım. İngilizler hep soğuk insanlardır derlerdi ama bu önyargının nasıl çürüdüğüne şahit oldum. Herkesin herkese sürekli "thank you" dediği saygılı, anlayışlı ve sıcacık bir ortamı var. Konakladığımız Sussex Üniversitesi ve Brighton yaşamak için mükemmel lokasyonlar. Buraya gelip de sonrasında geldiği yeri özlemeyen yoktur. Güne martıların sesiyle uyanmak, deniz kokusunu teneffüs etmek, yeşilliğin içinde huzuru bulmak , üç ayrı mutfağın kültürüne şahit olmak eşsiz bir duyguydu. Success International Yurt Dışı Eğitim'in organize ettiği program hem bizler hem de çocuklar için çok verimliydi ve onlardan aldığımız dönütler görülmeye değerdi. Gün içinde gördükleri ders, ondan sanraki geziler ve aktiviteler çok güzeldi. Hafta sonu Londra ve Oxford gezilerimiz (London Eye, Madame Tussaud, Hyde Park, Big Ben, Oxford...vs) mükemmeldi. Bu iki haftayı inanılmaz, unutulmaz kılan Success' e ve tabiiki desteğini, yardımını bizden hiç esirgemeyen ve İngiltere'de de yanımızda olan Kaan Beye sonsuz teşekkürler. İlk deneyimim sizle olduğu için çok şanslıyım. Öğrencilerle birlikte geçireceğiniz harika bir yaz okulu için Success International Yurt Dışı Eğitim'e gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Eğlence, eğitim, dolu dolu geziler bu adreste. 
Tuğçe Derman

CANSU ARSAN

DIL OKULU

MALTA-GZIRA

CANSU ARSAN

Merhabalar,
Dil eğitimi almaya karar verdiğim ilk zamanlar her açıdan büyük korkularım ve sorularım vardı. Nereye gitmeliyim? Nasıl bir okul tercih etmeliyim? Gerekli süreci kiminle nasıl yürütmeliyim? Arkadaşlarımla konuştum ve onların tavsiyeleri üzerine Eskişehirde Success firmasına görüşmeye gittim. Yaklaşık 2 3 görüşme sonucunda bana en uygun yer, zaman ve okulu birlikte seçtik. Ve Malta Chamber College yaz dönemi dil okuluna gelmeye karar verdim.Orada bulunduğunuz süre içerisinde ne kadar farklı kültürden arkadaşlarınız olduğunu ve kendinizi geliştirdikçe insanlarla ne kadar rahat iletişim kurduğunuzu farkettiğinizde şaşırıyorsunuz. Aldığınız eğitim, hocalarınız ve tabiki okulunuzun mutluluğunuza etkisinin payı da bu konuda oldukça fazla diyebilirim. Seçtiğim okulun bu konuya fazlasıyla önem verdiğini söyleyebilirim.

Tüm Success ailesine ve özellikle de her sorunumuzla, her sorumuzla bıkmadan ilgilenen Gülsedef Hanım'a her şey için çok teşekkür ederim.

HAKAN ERDAG

DIL OKULU

MALTA-GZIRA

HAKAN ERDAG

Merhabalar..

 2017 Mart ayında Eskisehir Kimya mühendisliğinden mezun oldum. Mezuniyetimden sonra ingilizcemi geliştirmek  için yurtdışında eğitim almaya karar verdim ve arkadaşlarımın da tavsiyesiyle Success ile buluştum. Aklımda birçok soru işareti vardı ve bu süreçte neler yapacağıma dair fikrim çok yoktu. Eskişehir Success firmasından Gülsedef Hanım benimle ilgilenerek bana belirli fiyat aralıklarında dil okulları gösterdi ve kendime en  uygun olarak  Malta'da Chamber College'i uygun gördüm. Okulun eğitim kalitesi gerçekten iyi derecede ve hocalar sizinle sürekli ilgileniyorlar. Farklı ülkelerden birçok arkadaş ediniyorsuz. Konuştukça kendinizi geliştirdiğinizi farkedeceksiniz.

 Gönül rahatlığıyla Success'i tercih edebilirsiniz.

BANU EKER

DIL OKULU

KANADA-TORONTO

BANU EKER

Dil eğitimine gitmeye karar verdiğimde çok fazla korkularım ve aklımda sorular vardı. Tüm bu soruların yanıtlarını aldığım Success ile 12 haftalık Kanada'ya gitmeye karar verdim. Sanırım hayatımdaki en doğru, en güzel ve en heyecanlı karar buydu. İlk başta gelirken çok fazla korktum fakat daha sonra olduğum konum itibariyle, okul itibariyle çok doğru bir adım attığımı anladım. Hayatımdaki en güzel ve en önemli tecrübeyi şuan yaşıyorum. Success çok ilgili, çok yardımcı bir yerdi benim için ve hala sorularıma anında yanıt alabiliyorum. Hatta geldiğim gibi tekrar Success ile Amerika work and travel macerası ayarlamayı düşünüyorum. Kanada'dan sevgiler.. Teşekkürler Success..

ALICAN KOCAOGLU

DİL OKULU

INGILTERE-MANCHESTER

ALICAN KOCAOGLU

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdiğimde aklımda bir takım sorular ve korkular vardı. Gerekli evrakların nasıl toplanacağı, konsolosluğa başvuruda nelere dikkat edileceği, hangi okulun benim için en doğrusu olacağı gibi. Success Yurtdışı Eğitim bürosuna gittiğimde bu sorularım ve korkularım son buldu. Sanki bir aile olmuştuk. Olabildiğince kısa sürede benim için en doğru kararı vermeye başladık ve işlemlere başladık. Şu an dil eğitimindeyim ve okulumdan, bulunduğum durumdan çok mutluyum. Sorularımı hiç bir zaman cevapsız bırakmadıkları için ve her türlü sıkıntı, tedirginliklerimle aile sıcaklığı havasında ilgilendikleri için çok teşekkür ederim.

MERT SORKUN

DİL OKULU

MALTA-SLIEMA

MERT SORKUN

Merhabalar…

Ben ve Uğur arkadaşım dil eğitimi kapsamında 12 haftalık bir süreç  için Malta’da bulunduk. Seçtiğimiz dil okulunun ismi Chamber College Dil Okulu oldu.

Öncelikle okuldan bahsetmek gerekirse her ülkeden farklı insanlar mevcut. Eğitimi gayet güzel her gün sosyal aktiviteleri mevcut. Malta’nın  hava şartlarına gelecek olursak çok uygun bir bölgede yer alıyor. Kışları çok soğuk değil ve yazları çok sıcak oluyor. Ülke ise küçük fakat gezip görebileceğiniz çok yer var. Kendilerine özgü bir dil var fakat yaşlısından genci herkes İngilizce biliyor, konuşuyor. Yaşam standartları diğer Avrupa ülkelerine bakıldığında daha uygun diyebilirim. Biz arkadaşımla  2 Ekim ile 25 Aralık tarihleri arasında orada bulunduk. Ekimde denize rahatça girebilirsiniz. Farklı kültürler tanıyorsunuz. Farklı ülkelerden insanlarla tanışıyorsunuz. Hem pratik yapma şansınız oluyor, hem de sizin için çok büyük bir deneyim oluyor. Kalma işine gelince okulun belirlediği yurtlar okula çok yakın yürüme mesafesinde ve yurtlar haftanın belirli bir günü düzenli olarak temizleniyor. Hocaları iyi her türlü yardımda bulunuyorlar. Her ay level testleri düzenli olarak yapılıyor. Ülke küçük olduğu için her yer birbirine yakın ve okulun şehir merkezine uzaklığı  15 - 20 dakika arasıdır.

Bizim açımızdan çok farklı bir deneyim oldu ve ingilizcemizin gelişmesinde çok büyük yararı oldu. Herkese tavsiyem bu deneyimi  geç olmadan yaşamaları olacaktır.  

Dip Not :Trafik sağdan akıyor, dikkatli olunuz. (:

BİLAL EGEMEN ÇETİNTAŞ

DİL OKULU

KANADA-TORONTO

BİLAL EGEMEN ÇETİNTAŞ

Selamlar,

Mezun olduktan sonra dil eğitimi almaya kararlıydım,  yaptığım araştırmalarım sonucunda Success Yurt Dışı Eğitim ile tanıştım, vize süreçleri ve eğitim alacağım ülke ve şehir konularında  çok kararsız ve bilgisizdim, Aydın Bey’in önerisiyle Toronto’ya ilgi duydum ve şu anda  ILAC’ta yoğun İngilizce eğitimi alıyorum. Aldığım eğitimden ve Toronto’dan fazlasıyla memnun kaldım, 6 haftadır buradayım ve Toronto’ya ilk geldiğim günden beri konakladığım aileyle ilgili, Toronto’da ki yaşantımla ilgili sürekli iletişimde kalmaya devam ettiler, Bunun için SUCCESS’e çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Bilal Egemen Çetintaş

SEFA GÜNAY

DİL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

SEFA GÜNAY

İngilizcenin günümüzde gerek ülkemizde gerek diğer Dünya ülkelerinde önemi gün geçtikçe artmaktadır. Benim isteğim olan hava yolu pilotluğu ve eğitiminde ise üst seviyede ingilizce yeterliliği gerekmektedir. Bundan dolayı Malta'da dil eğitimi aldıktan sonra Avustralya'nın Melbourne şehirine dil  eğitimimi ilerletmek için gitmek istiyordum. Antalya Success yurt dışı eğitim şubesi Özgün Demiröz ile tanıştıktan sonra işlemleri hızlı ve doğru bir  şekilde yaptık. Şuan Avustralya'dayım inanılmaz bir eğitim kalitesi, yaşanabilirliğin en üst düzeyde olması beni mutlu ediyor. Herkese burada eğitim almayı öneriyorum.

Teşekkürler;

Özgün Demiröz ve Success Ailesi.

KENAN BILIR

DİL OKULU

İNGİLTERE-LİVERPOOL

KENAN BILIR

Merhaba ,

Ekim sonu başlayıp Şubat sonunda biten çok güzel bir İngiltere serüvenim oldu. Host olmak için yabancı dilimi geliştirmem gerekiyordu. Bunun için en doğru yerin İngiltere olduğuna karar verdim. İzmir de araştırdığım pek çok ajansta beni korkutan hatta vazgeçirecek fiyatlarla karşılaştım. Fakat Success hem fiyat hem de ilgi olarak diğer ajanslardan farklı oldu. Bana önerdikleri okul ve şehir tam söyledikleri gibiydi. İyi eğitim ve ucuz bir yaşam için LILA / Liverpool u tercih ettim. Bana 4 ayda bukadar çok şey katacağını tahmin etmiyordum. Gitmeyi düşünenlere direkt tavsiyemdir.

İlgi ve alakaları için Success ve Anıl abiye teşekkür ederim.

Gürhan Gürsoy

DİL OKULU

İRLANDA-DUBLIN

Gürhan Gürsoy

Merhaba, ben Gürhan Gürsoy. 1,5 yıl önce Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezuniyetimin ardından ingilizce eğitimine ağırlık verdim. İzmir'de bilinen bir eğitim kurumunda 4 ay kadar ingilizce eğitimi aldım ama Türkiye'de istediğim seviyeye gelmemin pek mümkün olmadığını anlayınca yurt dışındaki kursları araştırmaya başladım. Araştırmalarım sonucunda İrlanda'nın bana en uygun tercih olduğunu hissettim ve araştırmalarımı o yönde ilerlettim. Birkaç yurt dışı eğitim acentesiyle görüşsem de beklediğim ilgiyi göremedim. Sonrasında bir arkadaşımın tavsiyesiyle Güven Elvan Beye ulaştım. Kendisiyle yaptığım görüşmelerin ardından International House Dublin dil okuluna gitmeye karar verdim. Şu an bu okuldaki 2. ayım ve hiç pişman olmadım. Türkiye'de yıllarca Grammar öğrenip konuşmaya gelince 2 kelimeyi zor bir araya getiren biri olarak okuldaki birkaç hafta zorlandığımı söylemeden geçemeyeceğim. Çünkü okuldaki eğitim genel olarak Speaking ağırlıklı ve benim de tam olarak istediğim şey buydu. Alışma sürecinin ardından şuan her şey yolunda ilerliyor. Derslerin ardından okulda her gün değişik konularda çalışma sınıfları var bunlara dilediğiniz gibi ücretsiz şekilde katılabiliyorsunuz. Zamanınızı verimli şekilde değerlendirmek için tüm olanaklar mevcut. Bunun dışında her gün ücretli ve ücretsiz olmak üzere sosyal aktiviteler yapılıyor. Haftasonları da özellikle cumartesi günleri çeşitli yerlere geziler düzenleniyor, sıkılmanıza fırsat verilmiyor :) 

Genel hatlarla Dublin hakkında da kısaca bahsedeyim. Öncelikle evet hava şartları bizim alışkın olduğumuzdan farklı ama söylendiği gibi her gün çok soğuk ve yağmurlu değil. Özellikle rüzgarlı oluşu biraz rahatsız edici ama onun dışında abartılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. İrlanda halkı çok cana yakın,konuşkan ve yardımsever insanlar. Bu durum özellikle dil pratiği için çok faydalı bir durum. Çoğu zaman ilk defa gideceğim bir yerin kabataslak nerede olduğunu kontrol edip o bölgeye yaklaştıktan sonra sora sora adresi bulmayı tercih ediyorum. Sorduğunuz insanlar zaman ayırıp ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar, o sırada sohbet etme, pratik yapma şansınız oluyor.Bunun yanı sıra, Pub kültürü Dublin'de çok yaygın. İnsanlar gerçekten eğlenmeyi çok seviyorlar. Günün her saati canlı müzik eşliğinde şarkı söyleyen insanlara rastlamak mümkün. Çok canlı, yaşayan bir şehir Dublin ve bir o kadar da güvenli olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Konaklama konusunda aile yanını tercih ettim ve gerçekten harika İrlandalı bir aileyle yaşıyorum. Bu biraz benim şansım çünkü aile yanında kalıp pek memnun olmayan arkadaşlarım da var. Aile yanı konaklama kültürlerini tanımak açısından önemli bir avantaj. Çoğu akşam oturup farklı konular hakkında konuşmak, yepyeni şeyler öğrenmek, vizyonunuzu geliştiriyor, kendinizi farklı anlamda geliştirmenizi sağlıyor. Bazı günler birlikte, yerel sporlarını izlemek için stadyuma, bazı günler ise harika manzarası olan dağlara yürüyüşlere gidiyoruz. Aile konaklamalarının olumsuz tarafı genellikle şehir merkezine 40-50 dakika uzaklıkta olması ama Dublin'de hem şehir merkezinde konaklamak hem çok pahalı hem de konaklayacak yer bulabilmek büyük sıkıntı.

Başta da söylediğim gibi şuanda Dublin'de 2. ayım ve gerçekten hiç pişman olmadım. Özellikle alışveriş yaparken fiyatları 4 ile çarpmamaya alıştıktan sonra işler tamamen yoluna giriyor :) Bu süreci sadece ingilizce dil eğitimi olarak görmüyorum çünkü daha şimdiden dünyanın farklı ülkelerinde birçok yakın arkadaş edindim. Hepsinden kültürleri, tarihleri, yaşama biçimleri hakkında bir çok şey öğreniyorum ve bu durum beni kişisel olarak da geliştiriyor.

Karar verme sürecinden, şuana kadar hep yanımda olan Eskişehir Success Yurtdışı Eğitim Kurumuna ve özellikle Güven Elvan Beye çok teşekkür ediyorum.

Gürhan GÜRSOY

EREN GÜMÜŞ

DİL OKULU

AVUSTRALYA-MELBOURNE

EREN GÜMÜŞ

Merhaba,

Geleli yaklaşık 2.5 ay oldu. Okul ve şehir gerçekten  kaliteli ve yaşanılabilir. Başvuru süreci bizim için sıkıntılıydı biraz. Yani once Dublin için uğraştık, red alınca Melbourne tercihi yaptık. İyiki de böyle olmuş. Sağolsun Güven bey halletti herşeyi, çok yardımcı oldu. Yani şimdilik herşey yolunda.

Hande Şahin-Nurcan Kocaçay - İngilizce Öğretmenleri

Yaz Okulu

İngiltere-Londra / Fransa-Paris

Hande Şahin-Nurcan Kocaçay - İngilizce Öğretmenleri

Selamlar… İngilizce öğretmenleri Nurcan Kocaçay ve Hande Şahin olarak sizlere bu yazıyı yazmaktayız. Öğrencilerimizle birlikte daha önceki senelerde de İngiltere’de yaz okulu deneyimlerimiz oldu. Hepsi de keyifliydi. Elbette yurt dışı konaklamalarda; özellikle yaş seviyesi küçük öğrencilerle birlikte gidiyorsanız bir takım sıkıntılar ve sorunlar olacaktır. İşte bu noktada sizin seçtiğiniz şirketin farkı ortaya çıkar. Daha önceki deneyim ve tecrübelerimize dayanarak bizler size neden SUCCESS Yurt Dışı Eğitim’i tercih etmeniz gerektiğini anlatmak istedik. Öncelikle bir şirket size teklif verme aşamasından tutun dönüşünüze kadar her türlü hizmeti (Broşür, veli-öğrenci bilgilendirmesi,öğretmen oryantasyonları, vize belgeleri toplama-ki bizce en önemlisi-) sunmak durumundadır. İşte bu yüzden SUCCESS. Seyahatiniz boyunca karşılaşabileceğiniz güçlüklerde (kalınan yer, aktviteler, programda ya da derslerde yaşanan sıkıntılar) yanınızda olmak durumundadır. İşte bu yüzden SUCCESS. Şirket yetkilisi gerektiğinde yüzlerce öğrencisini İngiltere’de gönderdiği kurum yetkilisini arayıp; “Grubumun sorununu halledemezseniz, öğrencilerimi çekerim.” diyebilecek kadar grubunun arkasında durduğu için SUCCESS. Öğretmenleri ve öğrencileri daha da memnun edebilmek adına Eskişehir’den kalkıp yanlarına gelebildiği için SUCCESS... Her şeyden de önemlisi sizi lafta değil gerçekten de önemsediği için SUCCESS...

Yolculuğumuza biraz daha ayrıntılı bakacak olursak;  13 öğrencimizle birlikte İngiltere Queen Marry Üniversitesi’nde bulunan Embassy Summer yaz okullarında iki hafta boyunca konaklama fırsatı yakaladık. Mile End’de bulunan kampüs, Londra’nın merkezindeki konumuyla, yürüme mesafesindeki metro istasyonuyla ve de en önemlisi güvenliğiyle öğrencilerimizin ve biz öğretmenlerin gönüllerine taht kurdu.  Öğrencilerimiz sabahtan derslere girdiler. Yapılan seviye tespit sınavından sonra her birisi kendi sınıflarında eğitim görmeye başladı. Öğlen yemeklerinin ardından konumumuz itibariyle tüm gezilerimizi metroyla yaptık. Daha önceki tecrübelerimizden faydalanarak okulun bizler için sunduğu Staff’ları (görevli) istemedik ve gezileri grup liderleri olarak kendimiz organize ettik. British Museum, National Gallery, Buckingham Palace, Trafalgar, Bus Tour, London River Cruise, Greenwich, London Eye, Madame Tussauds, Thorpe Park, Oxford, Cambridge gibi ve daha sayamadığımız bir çok yeri öğrencilerimizin görme ve gezme fırsatları oldu. Öğrencilerimiz 1-2 gün geçtikten sonra kendileri metro hatlarını takip ederek gidecekleri yerleri hesaplamaya başladılar ki bu bizler için inanılmaz keyifliydi. Pazar günü yaptığımız Thorpe Park ziyareti ise ayrı bir heyecandı. O gün Thorpe Park’a hava muhalefetinden (klasik İngiliz yağmuru) dolayı pek fazla insan rağbet etmemişti. Bu durum başlangıçta bizler için can sıkıcıydı fakat parka girer girmez güneş açtı ve çok fazla ziyaretci olmadığı için tüm ‘ride’lar öğrencilerimiz için birden ‘fast pass’ oluverdi... Elbette her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi İngiltere maceramızın da sonuna gelinmişti. Fakat bizim sadece İngiltere maceramız noktalanmıştı; sırada başka bir heyecan vardı. Fransa... Disneyland... San Pancras Tren İstasyonu’ndan Paris’e, Eurostar Hızlı Treni ile yola çıktık. Yaklaşık  bir buçuk saatlik yolculuktan sonra Gare du Nord’da bizi SUCCESS yetkilisi Kaan Armağan karşıladı. Tren garından çıktığımızda bizi dışarıda bekleyen VIP araçlarımıza atladık ve ver elini Paris şehir turu.  Musée d'Orsay, Eiffel Tower, Champs ElyséesNotre Dame Cathedral, Arc de Triomphe, Musée du Louvre  ve daha bir çok yeri arabamızda bulunan rehberler eşliğinde dolaşma fırsatı yakaladık. Herhalde Paris’te kalınabilecek en konforlu otellerden birinde konakladık. Temiz yatak ve çarşaflar, konforlu odalar... Ertesi gün ise Disneyland’da sayfalarca yazılabilecek türden ama kesinlikle yaşanması gereken keyifli saatler geçirdik. Ve bir sonra ki gün ise THY ile Türkiye’ye dönüşümüzü gerçekleştirdik. Kurduğu hayalleri gerçekleştiren öğrencilerimizi ailelerine sorunsuz ve mutlu bir şekilde teslim etmemizi sağladığı için SUCCESS...

Cansu Jale GÜÇLÜ

Sertifika - Diploma Programı

UCLA, Los Angeles USA

Cansu Jale GÜÇLÜ

Merhaba şu an kafası acayip karışık olup da muhtemelen 2-3 aya soluğu dünyanın öbür ucunda alacak arkadaş’. İsmim Cansu olsa da Success beni sanırım baş belası olarak hatırlayacaktır. Geçen sene tam da bu dönemde öğrencilikten iş kadınlığına geçişi kendine   sindiremeyen biri olarak  -illa ki Amerika’da- bir dil okuluna gitmeye karar verdim. Açıkçası   internetten rastgele bulduğum tüm yurtdışı eğitimi danışman firmaları gezmeye   başlamışken, çaldığım 2 kapıda muhatap bile bulamayıp nihayet Success’te derdimi   anlayacak birilerini buldum. O günden sonra derdim artık Success’in derdi olmuştu, ben   rahata erdim Vize görüşmesinde giyeceğim kıyafete kadar tartışıp abartmış olsak da, inanın   ne o –sancılı- evrak hazırlama ve vize başvuru sürecinde ne de yurtdışında kaldığım o -en   keyifli- süreçte hiçbir aksi durumla karşılaşmadım. En güzeli de kıtalar ötesi yerde bile bir   aksilik olursa derhal ulaşabileceğim birilerinin var olduğunu bilmekti. Öyle ki okulun benden   istediği acil durum kişisi olarak Success danışmanımın numarasını vermiştim… Umarım bu   macerayı yaşamaktan belki biraz korkan siz, şu yazıyla rahatlamış ve şu an doğru internet   adresinde gezindiğinizi fark etmişsinizdir. 

Bu arada bence Paulo Coelho yanılıyor olamaz; “One day you will wake up and there   won’t be any more time to do the things you’ve always wanted. Do it now!”

Koray APAYDIN

Work & Travel

Wyoming, USA

Koray APAYDIN

Work and Travel hayatımda iyi ki katıldım diyebildiğim bir program. Gerçekten harika bir 3 ay geçirdim. Gerçi hala dönüp baktığımda “Tek başıma nasıl gittim ben ?” diye kendime soruyorum ama bir yandan da iyi ki gidip yaşamışım bunları diyorum.

Eğer aklınızda WaT yapma fikri varsa bunu asla ertelemeyin hemen bilen birileri ile konuşun ve kendinizi aydınlatın. Ben Success’i geç buldum fakat her şeyi çok kısa bir sürede halledip beni gönderdiler. İyi de yaptılar.

Orta düzey bir İngilizceniz varsa vize çok kolay geçilir. Gerçekten stres yapmaya değmez.

Evet ben tek başıma WaT yaptım. Wyoming eyaletinde bir çiftlik-otel tarzı güzel, huzurlu bir yerde waitstaff(Garson-mutfak işleri vs.) olarak çalıştım. 

Gidiş hikayem kısaca şöyle; ailemle birlikte İstanbul Atatürk havalimanına gittik. Bu uçuş benim ilk uçuşum olacaktı ve en uzun uçuşlardan biriydi biraz heyecanlıydım ve o polislerden geçip tamamen yalnızlığı hissettikten sonra bu heyecan 2 katına çıktı. Oturdum bekliyordum uçağı verdikleri numarada kulağımda kulaklıkla o sırada uçağın bekleyeceği numara değişmiş ve ben bunu yanlış uçağa binerken fark ettim. Siz siz olun uçağınız gelmeden müzik dinleyip dalmayın değişebiliyormuş :D

Tam 18 saat uçtum. İstanbul-Münih-Chicago-SaltLakeCity. SLC’de bir gece geçirdim. Otel ücreti 70$dı sonradan öğrendim ki harika ucuz bir ücret bu. Sabah ilk Amerikan kahvaltısıyla karşılaştım, bacon fried egg ve hashbrown. Baconu tattım bizi açan bir lezzet değil fakat beğenilebilir öyle tiksinç bir durumu yok J Ve ardından otobüsle, otobüs diyorum ama öyle Türkiye’deki gibi kamil koç falan değil, çalıştığım yere gidiyorum. Otobüs dediğimiz şey Türkiye’deki okul servisi ve arkasına bağlanmış bir bagajdan  ibaret. Çok samimi bir ortam vardı içeride. Biraz da dilim olduğu için konuşmuş kaynaşmıştım. Zaten direk insanların ilgisini çekiyorsunuz Türkiye’den geldim deyince. Sonra vardım ve menajerler beni aldı ranche döndük ve bana kalacağım yeri gösterdiler.( Çalıştığım işte yemek ve konaklama ücretsizdi bu genelde bulunması imkansız bir olanak) 4 kişilik dormda kalacaktım, Türkiye’de yalnız yaşayan biri için zor olacağa benziyordu ama üstesinden geldim.

Size tek bir şey diyeceğim, eğer çalışmak istemiyorsanız ve gerçekten sıcakkanlı davranamayacaksanız insanlara bence bu program size göre değil. Evet kimse istemez çalışmayı ama ben çalışırken eğlenmeye çalışıyordum. Amerikalılar benim gibi garson görmemişlerdi hakkımda birkaç review bile bırakmışlar tripadvisor aracılığı ile. Çalışmak istemezseniz ve sorun ararsanız hep bir sorun çıkar karşınıza, kaldığım yurt gibi yer atların kaldığı yere yakındı biraz at kokusu vardı fakat ben bunu hissetmemeye karar verdim ve o yoktu. Sorun çıkarmak yerine sorunları atın üzerinizden ve eğlenmeye bakın. Siz girişken oldukça yabancılar zaten sizi kucak dolusu karşılayacak.

Gelelim herkesin sevdiği bölüme ; TRAVEL

Tam olarak 13 gün gezdim (1eylül-13eylül).

Las Vegas’la başladım gezmeye. Bu kadar zengin bu kadar görkemli bir yer olamaz. İnsan kendini aşağılanmış hissediyor. Gidilip görülüp para kaybedilmesi gereken bir yer J Holiday Inn ucuz ve stripe yakın, grand canyon gezisi düşünülebilir. 

İkinci durağım ise Los Angeles’tı, melekler şehri. İstanbul kadar kalabalık ve etrafta İngilizce konuşanın olmadığı bir yer. Beni tek korkutan yer burasıydı. Bu durağımda tamamen dinlemeyi düşünüyordum gezmeyi değil o yüzden Santa Monica’da bir hostelde kaldım. 50$ gecelik kahvaltı dahil. Hollywood gezisi (Bence Disneyland’a gidilmeli KESİNLİKLE) ve şehir turları düşünülebilir. 

3. Durağım ise Amerika’nın göbeğindeki Missouri eyaletiydi. Buraya gitme sebebim çalışırken tanıştığım otelde kalan bir aile beni evlerine davet ettiler gerçekten çok güzel bir 3 gündü. Gerçek Amerikayı gördüm dizilerdeki mutfakta takıldım pankekler hamburgerler… neyse böyle konuşup canınızı çektirmeyeyim bu çok şansıma denk gelen bir şeydi.

4. Durağım Pennsylvania hala yazamıyorum adını. Buraya da işverenlerimin ailesi burada olduğu için 2 günlüğüne uğradım beni gerçekten çok güzel ağırladılar. Panayırlarına götürdüler beni tam tarihine denk gelmişim. 

Ve son durağım sizin de tahmin edebileceğiniz gibi New York oldu. Burada da bir tanıdığımız beni misafir etti Türk’tü ama bir Amerikalıdan daha iyi gösterdi bana etrafı. Ve en sonunda beni havalimanına bıraktı ve o an gitmek istemedim gerçekten. Türkiye’ye dönmek bunca güzel şeyden sonra baya zor geliyordu. Çektiğim bazı fotoğrafları http://1littleadventure.tumblr.com ’a yükledim girip bakabilirsiniz,

 

Sevil ÖZMEN

Dil Okulu

Bournemouth – UK

Sevil ÖZMEN

2014 Ekim ayinda Success Yurtdisi Egitim ile İngiltere Kings Bournemouth´da dil egitimi alma firsati buldum. Dunyanin heryerinden arkadaslar edindim ve hayatimin en eglenceli donemlerinden birini yasadim diyebilirim. Bu kadar sicak kanli insani birarada tekrar gorebilecegimi sanmiyorum. Ayrica bircok kursa gitmis biri olarak, bu deneyimden sonra, dil ogrenmenin tek yolunun yurtdisinda yasamak olduguna inanmaya basladim. Herkese siddetle tavsiye ediyorum.

Özlem ERDİN - İngilizce Öğretmeni

Yaz Okulu

London - UK

Özlem ERDİN - İngilizce Öğretmeni

Merhaba, Ben İngilizce Öğretmeni Özlem Erdin. Eskişehir Gelişim Koleji olarak 2014 Haziran-Temmuz döneminde yaz okulu rotamızı Londra’ya doğru çizdik. Success Yurtdışı Eğitim ile iki hafta süresince İngiltere´de konaklama şansına eriştik. Dünyanın kültür, edebiyat ve eğlence başkenti Londra´yı öğrencilerimizle birlikte keşfetme güzelliğini yaşadığımız için hepimiz adına çok mutluyum. Türkiye’den Gatwick Havalimanı´na uçuşumuz ve Dockland´deki University of East London kampüsüne varışımız süresince hepimiz çok heyecanlıydık. Sonraki on beş gün boyunca da bu heyecanı hiç kaybetmedik.

Dockland mevzi hem şehrin hızından uzak hem de ulaşımdaki rahatlığıyla bir o kadar şehrin içinde, nezih ve huzurlu bir yerleşim bölgesi. Kampüste edindiğimiz dostlarla ve öğrencilerimizin memnuniyet dolu hatıralarıyla hatırlanacak on beş gün boyunca Londra´nın doğusundaki evimiz oldu University of East London. Aktiviteler ve derslerle harmanlanmış programda dilini geliştirmek ve onlarca değişik kültürü bir arada deneyimlemek isteyen tüm öğrenci ve velilere Success Yurtdışı Eğitim danışmanlığında bu yaz okulu deneyimini yaşamalarını tavsiye ederim.

Londra hem tarihsel hem kültürel hem de bilimsel açıdan dünyada sayılı başkentlerden biri. Her anınızı her gününüzü yeni şeyler öğrenerek harcayacağınız bu gezide beni en çok etkileyen şeylerden bahsetmek istiyorum ki, gidecek öğrencilerimiz için bilgilendirici olsun.

Öncelikle, dünyadaki en eski metro ağına sahip bir şehirdesiniz. Edineceğiniz ´tube map´ ile şehrin yapısını anlayacak, yolunuzu tayin ederken aktarmalarla eğlenecek, seyahat ederken bir yandan da çeşit çeşit aksan ve konuşma deneyimleme şansı elde edeceksiniz.Çevresel olarak muntazam yapılı,parklarla dolu,her köşesi tarihten bir iz taşıyan Londra´yı dolaşmanın bir diğer yolu yürüyüş turları.Müzeleri,sergi ve opera binalarıyla,parlamento binası ve kulesiyle,köprülerinden tutun da kiliselerine her yanı öğretici şaşırtıcı bu kenti gezerken ister yaya ister araçla olun,yeni keşiflerde bulunmak ufuk açıcı birer deneyim olarak size geri dönecektir.

Kişisel tavsiyelerde bulunacak olursam beni en çok etkileyen, Natural History Museum´a (Doğal Tarih Müzesi) olan ziyaretimizdi. Yapımına 1700´lü yıllarda başlanan bu benzersiz bilim yuvasında dinazorlar, evrim, Darwin, genetik bilim, hayvan türleri ve fosiller hakkında öğretici oyunlar ve açıklamalar ışığında bilgi sahibi olabilir, dünyaya bambaşka bir gözle bakmaya başlayabilirsiniz. Meşhur T-rex canlandırmasını görerek geçmişi hayal etmek, geleceği merak etmek gibi hislerle tamamını kısa sürede gezip bitiremeyeceğimiz müzeden ayrıldığımızda eminim herkes benim gibi çok keyif almıştı. Sadece doğal tarih müzesi değil tabi, National Gallery,Buckhingam Palace ve niceleri de mutlaka ziyaret edilecekler listenize eklenmeli.

Hepimizin en çok eğlendiği yerleri anacak olursam da, Avrupa’daki altı Madame Tussauds arasında açık ara en çok beğenilen bal mumu figür müzesini ve Thorpe Park eğlencemizden bahsetmem gerekir. Kraliyet ailesinden starlara, dünyaca ünlü sporculardan edebiyat dünyasının duayenlerine bir çok ünlüyü balmumu sanatıyla canlandırdıkları müzedeki gezimiz, London Dungeon´daki korku ve eğlence dolu saatlerimiz ve Thorpe Park´taki çocuklar gibi şen geçen günümüz bizi hem eğlendirdi hem de ülkenin kültürü hakkında fikir sahibi olmamıza yaradı. Eğlenerek öğrenmenin çeşitli yollarını denemiş olduk.

Turist aksiyonlarının bitmeyeceği bu dopdolu şehirde vakit geçirebilmiş olmak öğrencilerimiz için büyük bir fırsattı. Ayrılırken hepimiz ortamımıza alışmış, dönüş yolunda üzgündük. Güzel dostluklar edindik, algı dünyamız renklendi ve tabi ki bol bol İngilizce pratik yapma şansımızı kullandık. Kimimizin yolu yine düşecek belki İngiltere´ye. Temennim, tüm öğrencilerimiz için, İngilizcenin ve farklı kültürleri, içinde görüp hissederek yaşamanın önemi ve gereğini ilk elden deneyimlemiş oldukları için şanslı olduklarını bilmeleri ve öğrenmekten asla vazgeçmemeleridir. Success Yurtdışı Eğitim hepimize bu imkânı en güzel şekilde sundu ve sorunsuz, hayal gibi iki hafta geçirip ülkemize döndük. Gitmeyi hayal eden tüm öğrencilere bir öğretmen olarak tavsiyem doğru adrestesiniz, Success Yurtdışı Eğitim ve kendinize güvenin, dünya deneyimlemek için sizlere bir yuva. İngilizce ise yol göstericiniz olsun... 

Murat EREN

Dil Okulu

Auckland – YENI ZELANDA

Murat EREN

Merhaba ben Eskişehir’den Murat;

3 sene öncesinde dil egitimim için 6 ay boyunca Yeni Zelanda’nın Auckland şehrinde harika bir maceram oldu.

Gittigim ülkenin çok enteresan, görülmesi gereken hatta rüya gibi bir ülke olmasının yanında benim için en önemli noktalardan birisi de bu denli sıradışı denilebilecek bir yer konusunda Success ekibinin beni çok doğru yönlendirmiş olması.Bunu özellikle vurguladım çünkü benim ilk yurt dışı maceramdı, İngilizce neredeyse bilmiyordum ve birilerine güvenmem gerekiyordu. İşim geregi İngilizce ögrenmek zorundaydım, bunun üstüne Kaan bey bir de beni Yeni Zelanda’ya yönlendirmişti. Heyecan bu konuları konuşurken bile başlamıştı. Yaşım, isteklerim, ihtiyaçlarım ve vize prosedürleri düşünüldüğünde danışmanınım önerisi ile Yeni Zelanda’da Embassy CES dil okulunda karar kıldık.Şimdi diyorum ki çok da iyi yapmışız!

İlk yurtdışı macerası, İngilizcem neredeyse hiç yok ve dünyanın en uzak ülkesi.

Ben şuanda yolcu uçagı pilotuyum işim geregi dış hatlar uçsam da Yeni Zelanda’ya 3 senedir daha yaklaşamadım keşke gidebilsem tekrar.

Yeni Zelanda’daki maceralarıma gelecek olursam buraya sığdıramam belki ama 6 ay boyunca sıkıldıgım 1 saat olmamıştır, çünkü bazı şeyler hakikaten anlatılmaz yaşanır. İstanbul-Dubai-Singapur-Auckland arası süren 27 saat uçak yolculuğumdan sonra Yeni Zelanda’ya ulaştım. Gece varmıştım, konaklamam için Yeni Zelandalı ailenin evine gelmiştim fakat uyandığımda rüyadayım sandım. Dışarıya baktıgımda nereye baksam yemyeşil küçük evler aynı resimlerdeki gibiydi. Auckland okyanusa her taraftan kıyısı olan çok güzel birye. İlk günlerde ufak tefek sıkıntılarım oldu herkes gibi alışma sorunu fakat Kaan beyle irtibatı kesmedim ve sanki Eskişehir’deymişim gibi beni rahatlattı ve işlemlerimi hep hızlandırdı. İngilizlerin hakim oldugu bir ülke ve insanları çok sıcakkanlı. Pasifik Okyanusunda yüzmek, maorileri yerinde ziyaret etmek, Yüzüklerin Efendisi sahnelerinin çekildigi yerleri görmek, dört dörtlük doğa harikası, ülkenin güneyindeki Quennstown şehrindeki doğa sporları ve dünyanın en temiz havasına sahip oksijeni içine çekme. Okulun turlarıyla renk katmak, gün geçtikçe İngilizce geliştikçe kendine güveni arttırmak, doğayla iç içe olmak medeniyeti farklı yaşamak,sky tower diye bilinen kulede dünyanın bir ucunda gökyüzünde kahve içmek. Türkiyede kış varken orada yazı yaşamak... Hayatımda belki de birdaha göremeyecegim bir yere gitmişim ve gerçekten çok özlüyorum hatta 3 sene geçmesine ragmen dünyanın her ülkesinden arkadaşlarım oldu ve hala görüşüyoruz. İngilizce olarak 6 ayda çok yol kat ettim ve çok da eğlenerek. Hiç bilmedigim İngilizce dilini artık konuşuyor anlayabiliyordum, hatta işim olmasaydı vizemi uzatmak istemiştim. Dönüşümde çok üzülmüştüm fakat kendime dedim ki çok şanslıymışım ki Yeni Zelanda gibi bir yere gittim ve iyiki de gitmişim tabii ki Success Yurt Dışı Egitim sayesinde. Bir daha gitsem yine bu şirketi tercih ederim.

Teşekkürler.

Murat EREN 

 

Cansu ÖZCAN

Dil Okulu

San Diego - USA

Cansu ÖZCAN

Merhaba ben Cansu Özcan. 

Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezunum. 2013 yaz okulunu bitirdikten sonra tek hayalim Amerika’ya gidip farklı bir yaşam ve kültür öğrenmekti. Üniversite hayatım boyunca İngilizceden uzak durmuştum ve öğrenmek istememiştim fakat Amerika’ya gitmek istiyordum . Bir çok yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketine gittim fakat en fazla ilgiyi “Success” de gördüm ve kararımı Success’den yana kullanmaya karar verdim. Danışmanıma sadece kendimi anlattım ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini sordum. İngilizce seviyem beginner seviyesindeydi ve ilk defa yurt dışına çıktığımdan dolayı endişelerim çok fazlaydı fakat Success vize işlemlerinden Amerika yolculuğuma kadar ki tüm işlemlerimde bana destek olarak endişelerimi ortadan kaldırdı. Bunun dışında Amerika da karşılaştığım birkaç problemle ilgili sorunumu düşünmeme gerek kalmadan şirketim bu problemi Türkiye’den çözdü.

Şirketin tavsiyesi üzerine California San Diego Embassy Language School a gittim ve 2 aylık bir dil eğitimi aldım. San Diego da gidilebilecek en güzel okul diyebilirim asla kendinizi yabancı hissetmiyorsunuz ve kendinizi sürekli bir etkinlik içinde buluyorsunuz. Konaklamam için okuluma çok yakın ve kendimi çok rahat hissettiğim J street Inn ayarlanmıştı. 2 ay sonra inanın ki dönmek istemedim ve Success ile görüşüp 2 ay daha kalmak istediğimi söyledim. San Diego hem gezip hem de eğitim alınabilecek en güzel şehir. Hayallerin şehri Pacific Beach i gördükten sonra asla oradan dönmek istemeyeceksiniz ve cuma günlerinizi Stingaree için şimdiden ayırın derim. 1 buçuk saatte hop Los Angeles ve ya 5 saatte keyifli bir arkadaş grubunuzla Vegassss Arizona Success’e sadece bir daha asla yaşayamayacağım bir 4 ay için değil kariyerimi yurt dışında devam ettirmeme öncülük ettiği için minnettarım.    

Tugay YILDIZ

Dil Okulu

MALTA

Tugay YILDIZ

Merhaba, Şu anda düşüncelerimi Malta’dan yazıyorum burada olduğum için şanslı hissediyorum çünkü dünyanın en güzel havasına sahip ülkelerden biri. 3 ay icin geldiğim dil okuluna öğrenci olarak başladım ve şu an 4. ayıma stajyer öğrenci olarak devam ediyorum. Buraya gelme sürecim ve kararımı askerdeyken tamamladım ve zaman kaybetmeden askerliğim biter bitmez burdaydım. Sadece Success Yurt Dışı Eğitim danışmanlarıyla mailleşerek gerekli evrakları hazırladık ve zaman kaybetmedik. Malta gerek sıcak iklimiyle ve gece hayatıyla gerekse ana dilinin ingilizce olmasiyla dil gelişimi icin ucuz ve uygun bir ulke. Success Yurt Disi Eğitim ofisiyle irtibata gecmeden önce aldığım fiyatlar gerçekten buraya geldiğim fiyata göre yüksekti ve buraya geldikten sonra daha iyi anladım ne kadar doğru bir karar verdiğimi. Buraya geldiğim ilk günden bu yana acenta ile irtibat halinde oldum ve gece gündüz farketmeden en ufak sorundan merak ettiğim sorulara kadar geri dönüş aldim. Ve İngilizceniz yeterli değilse ilk zamanlarınızda acentanızın yanınızda olması çok önemli, Success size zannettiğinizden daha yakın. Ofise dahi gitmeden buraya gelmem için hazırlanan hızlı süreç ve burada olduğum zamandaki desteklerinden dolayı Success ailesine teşekkür ediyorum ve Malta’da dil eğitimini şiddetle öneriyorum.

Ebru ESER – Yabancı Diller Zümre Başkanı

Yaz Okulu

Londra,UK

Ebru ESER – Yabancı Diller Zümre Başkanı

Okulumuz lise, orta oğretim ve ilköğretim kademesinden 14 öğrencinin katılımı ile Success Yurt Dışı Eğitim tarafıindan gerçekleştirilen Londra Yaz Okulu programını Temmuz ayında İstanbul´dan hareket ederek başladık. Sabiha Gökçen Havaalanı´nda Success´in danışmanları tarafından karşılandık. Ögrencilere program öncesinde yapılan oryantasyona ek olarak, havaalanında da ögrencilerin karşılaşacakları olası durumlardan bahsederek ögrencilerimizi ve bizleri -grup liderlerini- bilgilendirdiler. Danışmanların güleryüzü ve öğrencilerin sorularına sabırla verdikleri cevaplar onlardaki heyecanı büyük ölçüde yatıştırdı. 

Keyifli gecen uçak yolculuğumuz akabinde Londra´ya indiğimizde de Success danışmanları bizleri yalnız bırakmadılar. Öğrencilerin Londra'da kullanacaklari hatlar bizlere Türkiye´deyken teslim edildiği için öğrencilerimiz uçaktan iner inmez ailelerine ulaşmakta hiç bir sorun yaşamadı. Öğrencilerimiz 2 hafta boyunca titizlikle planlanmış eğitim ve gezi programlarının keyfini çıkardılar. Yaz tatili boyunca her türlü sorumuza ve sorunumuza cozum bulan butun Success calışanlarına, bizlere Londra´da eğlenceli, keyifli bir yaz geçirme fırsatı verdikleri için teşekkürü borç biliriz. :) 

Ceren Şakar - Yabancı Diller Zümre Başkanı

Yaz Okulu

Bedford - London,Canterbury – UK

Ceren Şakar - Yabancı Diller Zümre Başkanı

Bu yıl Success ile dördüncü yılımız. 

Öğrencilerim, velilerim ve ben Success´in bize sağladığı kalite ve güven ayrıcalıklarından faydalanmayı seçtik ve çok da memnun kaldık.

İngiltere’nin farklı bölgelerinde geçirdiğimiz yaz okulu programlarının hepsi ayrı ayrı çok keyifli ve sorunsuzdu.

Teşekkürler Success Yurt Dışı Eğitim. 

Nilüfer MESCİOĞLU – Yabancı Diller Zümre Başkanı

Yaz Okulu

Malta - UK

Nilüfer MESCİOĞLU –  Yabancı Diller Zümre Başkanı

Bir dili anavatanında, o dili anadili olarak kullanan insanların arasında öğrenmek cok önemli ancak binlerce kilometre uzaktaki dil okullarını kendi imkanlarınızla araştırmak ve oralarda öğrenim şansını bulabilmek de bir o kadar zor… Ancak Eskişehir Çağfen Koleji olarak yıllar önce Success Yurtdışı Eğitim ile tanışmamız bizim için büyük şans oldu. İngiltere, Malta vb. ülkelerde yıllardır Success ile gerçekleştirdiğimiz yurtdışı dil okullarında hiç bir problemle karşılaşmadıysak eğer, bunu Success´e borçluyuz. Bu isabetli kararımızdan ve verdikleri tüm desteklerden dolayı başta Kaan ARMAĞAN Bey olmak üzere tüm Success ekibine sonsuz teşekkürler. 

Neslişah MARTTİN

Yaz Okulu

London - UK

Neslişah MARTTİN

Merhaba ben Neslişah,

Success ile olan Londra maceramdan bahsetmek gerekirse öncelikle ben   uzun süredir yaz okuluna gitmeyi düşünüyordum ve bununla ilgili   araştırmalar yapıyordum bir çok firmayla görüşmemize rağmen Success   ile karşılaşmamız tamamen tesadüf eseri oldu ve Kaan Armağan ile   tanışmamızla birlikte ilk yurt dışı deneyimimde Success ile birlkte   olmanın doğru olduğuna karar verdim. Zaten neredeyse bütün işlemleri   sizin için ayarlıyorlar ve size fazla yük bırakmıyorlar bu yönden de   tercihimin doğru olduğunu söyleyebilirim. Vize alma, uçak bileti gibi   konularla anında ilgileniyorlar ve siz daha sonrasında o büyük günü   bekliyorsunuz. Ben içlerinde tanıdığım arkadaşlarımın da olduğu bir grup   ile İngiltere/Londra’yı tercih ettim. Yolculuk günü hava alanındaki check   in lerde dahi Kaan abi bizimle birlikte oldu ve her konuda yardımcı oldu   yalnız olmadığımızı hissettirdi. Tabi ki başka bir dilin konuşulduğu bir   ülkede yanınızdakilere güven çok önemli oluyor bu yönden de çok   şanslıydık . Londra ya  vardığımızda ulaşım hiç sorun teşkil etmedi ve   ekibimiz indiğimizde bizi kampüsümüze götürdü. Kampüs imkanlar   olarak , eğitimciler ve staffler bakımından çok iyiydi. Okuldaki herkes çok   arkadaş canlısıydı. Gerçekten harika bir şehir olan Londra’da unutulmaz ,   harika bir yaz yaşadık. İngilizcemin gelişimi bakımından anadili olan bir   ülkede yaşamak, alışveriş yapmak, gezmek, arkadaşlıklar kurmak   olağanüstü bir deneyim oldu . Bir an olsun orada yalnız hissetmeden çok   güzel günler geçirdik ve bu kadar iyi 2 hafta geçirmemizde Success’in de   rolü çok büyüktü. Zaten gitmeden önce söylenen her şey orada temin   ediliyor gerek iletişim amaçlı olsun ve diğer her şey. Kısacası benim için   İngilizcemi geliştirmekle birlikte harika hayat deneyimleri edindiğim   unutulmaz bir deneyim oldu. Herkesin hiçbir çekinme yaşamadan   gitmesini tavsiye ederim. Bu güzel deneyim için Success Yurt Dışı   Eğitim’e sonsuz teşekkürler...  

Kardelen ÜLKÜ

Yaz Okulu

New York – USA

Kardelen ÜLKÜ

Herkese Merhaba,

Ön yargılarımla gittiğim bu yaz okulundan çok memnun kalarak döndüm.   Ön yargımın sebebi 1 yıl önce farklı bir şirketle gittiğimiz yaz okulundan   kaynaklanıyor, İngiltere´ye gitmiştik. Şansımıza hava şartları çok kötüydü   ve gittiğimiz okulda çok fazla aktivite yoktu. Fakat bu sene Success ile   birlikte çok keyifli bir yaz okulu geçirdim. New York’da programı   geçirdiğimiz Fordham Üniversitesi çok güvenli ve büyük bir yerdi.   Yemekler, odalar, derslerimizdeki hocalar her şey gayet güzeldi. Aktivite   olarak çok seçeneğimiz olduğu için hiçbir günümüz boş geçmiyordu.   Kampüs dışına çıkmadığımız günlerde bile stafflar ile birlikte sohbet edip   oyunlar oynayarak eğlenebiliyorduk. Ve bunun gibi birçok şey daha... 

Kısacası teşekkürler Success!  

 

Hande ÖZTÜRK

Dil Okulu

Ramsgate - UK

Hande ÖZTÜRK

Success ile İngiltereye 6 haftalık süreyle dil eğitimi almak için gittim. Taleplerimin karşılığı olarak bana Ramsgate´deki Churchill House School of English Language´ı seçmemi tavsiye ettiler ve gittiğimde gördüm ki gerçekten önerdikleri okul ve kasaba tüm isteklerimi karşılıyordu. Gitmeden önce içimde sürekli bir şeylerin ters gideceği endişesini taşıyordum ancak orada geçirdiğim 6 hafta süresince hiçbir sorunla karşılaşmadım. Her türlü ihtimale karşılık da Success ile iletişimimiz hep devam etti. Ramsgate´de ve Churchill House´da yanında kaldığım aile başta olmak üzere hala iletişimimin devam ettiği harika insanlar tanıdım. Pek çok şehir gördüm ve farklı kültürleri öğrendim. Ve Türkiye´ye döndüğümde söylediğim tek şey iyi ki gitmişim oldu. Bu arada eğitimimin ardından aldığım IELTS skoru ile de hazırlık sınıfını geçip 1 koca yıl kazanmış oldum :)  

Gülsedef TÖGÜL

Master - MBA

London - UK

Gülsedef TÖGÜL

Yurt disina cikiyorsaniz, özellikle de bu sizin ilk deneyiminizse arkanizda güvenebileceğiniz kişilerin olması çok önemli. Bu heyecanın kimse kabusa dönmesini istemez. Ben de bu deneyimimi Success'le yaşadığım için ne kadar doğru bir karar verdiğimi Londra´ya geldiğim ilk gün anladım. Çünkü herşey harfi harfine anlatıldığı gibi gerçekleşti ve hiçbir sorun yaşamadım. Şuan MBA programına başlamadan önce İngilizce eğitimi alıyorum. 4 aydır buradayım ve bu süre zarfında 2 kez de kendileriyle Londora´da yüz yüze iletişim kurma şansım oldu. Problem yaşayıp yaşamadığımla ilgili sürekli ilgilendiler. Her birine, yaşadigim bu güzel deneyimi kusursuz kıldıkları için tekrar tekrar teşekkür ederim. Iyi ki varsın Success!  

Şule DUMAN

Work & Travel

Six Flags Great America, IL

Şule DUMAN

Merhabalar, Ben 2013 yazında Work and Travel programı ile Six Flags, Great America ya giden ögrencilerden biriyim. Şirketim tarafından beklentilerim dogrultusunda gönderildigim Gurnee,IL de,verimli ve cok keyifli bir program gecirdim.Bu üç ay boyunca, Six Flags in kurumsallıgı, sponsor ve şirket destegi ile hiçbir ciddi probemle karsılasmadım, yasadıgım kültürel etkilesimin İngilizceme, Chicago daki medeniyetin ve insana verilen degerin kişiligime kattıgı artılar, Six Flags Hurricane Horbar´da edindiğim disiplinli ve inanılmaz keyifli iş tecrübesiyle, şirketim Success Yurt Dışı Eğitim´e minnettar bir şekilde ülkeme geri döndüm.Hepinize bol şanslar.

Hatice Granados Fuquene

Work & Travel

New York, USA

Hatice Granados Fuquene

Merhaba sayın okurum. Öncelikle bu yazıyı okuma şansını elde eden şanslı kişilerden olduğunu söylemek istiyorum. Seninle sıkılmadan keyifle okuyabileceğin, kısa ve öz, hayatımın kısa bir dönemine ait olan maceramı paylaşacağım. Hazırsan başlayalım.

Ben Hatice Korkmaz (Granados Fuquene; bunun anlamını yazının devamına yayıyorum:). 30 Haziran 1990 Türkiye doğumluyum. Anlatacaklarım ile doğum tarihim tamamen bir bütün içerisinde. Hikayemiz 07 Haziran 2011 tarihli İstanbul - New York seferiyle başlıyor.

12,000 km kadar uzağımda beni bekleyen kocaman bir dünyaya yolculuğa çıktığım günün ertesi sabahındayım. New York eyaletinin Buffalo şehrine bağlı 55,000 nüfuslu kasabası Batavia da bir otelde. 21 yıldır hiç yaşamadığım en uzun mesafeli yolculuğumun ardından onlarca yabancı arkadaşımla binlerce maceraya tanıklık edeceğim yapyabancı bir kasabada, küçücük bir otelde, 4 kişilik bir odada başladı hikayem. Farklı ülkelerden birçok kişinin ortak macera programıydı bu, Work & Travel USA. ‘’Darien Lake’’ isimli bir harikalar diyarıydı bizi 4 ay bu kasabaya bağlayansa. Bense onlarca personel arasında sadece tek bir personeli ifade edebiliyordum Darien Lake adına. Şimdi sadece zamanı biraz ileri alalım, 30 Haziran 2011 e. 22 yaşıma basacağım o mutlu günde, binlerce kilometre uzağımda onlarca yabancı arkadaş grubumla bambaşka bir ülkede kutlayacağım doğum günümdü o gün. Bir sürü armağan almıştım o gece; ama en anlamlısıydı benim için David Granados Fuquene adlı bir öpücük. Belki de o tek bir öpücüktü beni kilometrelerce uzağa sürükleyen. Kim bilir...Ama şu var ki, küçücük bir kelebekti tenimde hissettiğim o öpücük, bir o kadar saf ve yumuşak; ama tüm kelebeklere inat upuzun ömrü vardı. Kolombiya ile Türkiye arasında iki kalp içinde yolculuk yapan küçücük bir kelebekti o. 

17 Ekim 2011. Nitekim bu tarihte Work & Travel USA macerası sona ermiş ve herkes başladığı noktaya geri dönmüştü. Başladığı noktaya farklı dönüş yapan iki Work & Travel öğrencisi kalmıştı, David Granados & Hatice Korkmaz. 30 Haziran 2011 tarihinde Batavia da küçük bir otelde başlayan bu hikaye 17 Ekim 2011 tarihinde Türkiye de bir nikah dairesinde yeri uzun bir birlikteliğe bırakmıştı. David Granados ve Hatice Korkmaz çifti birbirlerine çok uzak ülkelerden birar armağandılar. Onlar aşka ve birbirlerine sonsuz güvenle inandılar.

David ve ben aslında birer piyonduk. Önce zarlar atıldı ve her iki piyon da kendi karesinden yola çıktılar. Her ikisinin de koruduğu şahları vardı, kalpleri.  

Ve ben bana bu anlamlı hikayemi yazmama vesile olan herkese ve her şeye teşekkür ediyorum. Başta kilometrelerce uzağa güvenle gitmemi sağlayan Success Yurt Dışı Eğitim yetkililerim Sayın Kaan Armağan ve Güven Elvan a ardından hikayemde emeği geçen ve beni yalnız bırakmayan arkadaşlarıma ve bana her zaman destek olan aileme çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız...  

Tuğçe AKSOY

Work & Travel

Ocean City - USA

Tuğçe AKSOY

Hellooooo everybody!

Ben Anadolu üniversitesi 3. sınıf işletme bölümü öğrencisiyim. Adım Tuğçe Aksoy fakat çevrem tarafından “bayan telaş” olarak bilinirim taa ki 3 aylık bir maceramı en iyi şekilde geçirmemi sağlayacak olan Success’i bulup karar verene kadar.

Öncelikle 3 ayımı burada size uzun uzun anlatmak isterdim, anlatacak o kadar çok güzel şey var ki fakat püf noktalara değinmek gerek bence. Öncelikle her şey Success’i bulana kadar gençler sonra kendinizi onlara bırakın, evet çok ciddiyim dediklerimde. Ben çok şirket araştırdım İstanbul-Ankara ve bir çok yer ama Success’İn ilgisi ve sunduğu avantajlar beni rahatlattı güvenimi kazandı.

Kafamda düşündüğüm iş, gideceğim ya da gitmek istediğim yer olarak hiçbir şey yoktu, sadece work and travel programını gerçekleştirmek istiyordum. Bu programı öncelikle 3 aylık dolu dolu yaşayacağınız bir macera olarak düşünmek gerek, para kazanmayı ikinci planda tutun çünkü her şekilde paranızı kazanıyorsunuz oraya gidince, imkanlar da varken her yere gitmek, görmek, almak istiyorsunuz. Ben macera yerimi şirketimin önerisiyle Ocean City olarak seçtim, Türkiye’nin Antalya’sı Bodrum’u gibi bir yerdi, tam yazınızı geçirecek bir yer, inanın pişman olup dönen yok!!!

Orada otelde housekeeper olarak işim ayarlandı, daha sonra ikinci işimi de kendim buldum Burger King’de de çalıştım, çünkü ikinci iş bulma imkanı çok kolay, tabi size kalmış ister daha çok gezin ister daha çok çalışın. Buradan giderken şirketim tarafından kalacağım yer, iş prosüdürleri her şey ayarlandı, ayrıca Türkiye’den binecek olacağınız uçağınızdan tutun nerede ineceksin nereye nasıl hangi araçları kullanacaksın nerede kalacaksın aklına gelen her şey Success tarafından yapılan oryantasyon görüşmelerinde anlatılıyor yazılıp çiziliyor, şahsen ben hiçbir sorun yaşamadan gittim ve geldim ve bana anlatılanlar gösterilenler dışında hiçbir şey ile karşılaşmadım bunu yaşayınca sizde daha iyi anlayacaksınız.

Gelelim İngilizce dil konusuna, bu konuda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız korkmanıza gerek yok, şirkette yapılan çalışmalar sayesinde vize almanız çok kolay, Amerika’da ise 1 hafta gibi biraz zorluk çekebilirsiniz ama sonra sizde onların içinde kaybolup gidiyorsunuz, çok sıcakkanlı yardımsever insanlar olduğu için sizi anlamak ve anlatmanız için yardım ediyorlar zaten, bu konu da kendimi örnek olarak verebilirim, İngilizce düzeyim çok düşüktü en azından isim filan sorabiliyordum ama konuşmaktan da korkmuyordum, bildiğiniz İngilizceyi linç ettiğimin farkındaydım bazı zamanlar. Ama anlıyorlar sizi, sonra 1 ay sonra baktım bildiğin kapmışım konuşmayı rahatladım, ifadelerim daha da sağlamlaştı.

Gittiğim yer Ocean City olduğundan, New York, Washıngton DC, Boston, Niagara Falls ve bilindik birçok eyaletlere yakın olması programın travel kısmının da kolay ve ucuz olmasını sağladı. İş konusunda da gittiğimde otele hiçbir sorun çıkmadı her şey tıkırında yürüdü. Türkiye’den geldim dedim tamam dediler gerisini de kendileri getirdi ve işimi gösterdiler bu kadardı, işimin en eğlenceli kısmı ise odalardan tip almaktı, en kazançlı işlerden birisi bence kızlar. İş, gezi, program hakkında söyleyeceklerim bu kadar, gerisini Success size daha iyi anlatır ama şunu göz ardı etmeyin ki;

Hala bir üniversite öğrenciysen “Macera dolu Amerika” diyorsan, sırtını vereceğin şirket Success’i de bulduysan hayat sana çok güzel!!,

Bol şanslar, umarım seninde buraya yazacak çok güzel anıların olur…  

Oğuz AKSOY

Yaz Okulu

New York, USA - London, UK

Oğuz AKSOY

Success ile 2010 yazında Amerikaya, 2011 yazında da İngiltereye yaz okuluna gittim. 

Size en son gittiğimiz İngiltereden bahsedeceğim. İngiltere gidilip gezilmesi gereken bir yer, İngilizcenizi üst seviyelere taşıyabilir. Ama çok pratik yapmanız gerekiyor. Uçaktan indiğimiz zaman çok bitkindik ama heyecanlıydık da, üniversiteye gittiğimiz zaman kalacağımız yerleri gösterdiler ondan sonra kurların belirlenmesi için sınava girdik. Sınav bittiğinde ise serbest zaman veya etkinlik yapmak isteyenleri etkinlik alanına götürdüler. İsteğiniz zaman istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz alkol vb hariç o konuda katıydılar. Çok değişik bir yer her kuralları katı ama oraya dilinizi geliştirmek ve yeni yerler görmek için gittik sonuçta. Orada tanıştığınız insanlarla hayatınız boyunca sohbet edebilirsiniz. Benim bir sürü arkadaşım oldu onlarla hala konuşuyorum . Gidip görmeniz gereken nadide yerlerden biri de London Eye bence. Daha birçok gezilmesi gereken yerler var. Derslerden çıktığınız zaman (eğer boş vaktinizse, aktivite yoksa)istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz basketbol futbol v.b. gittiğiniz zaman çok eğleneceğinizi garanti ederim, tek kötü yanı 11de odanızda olmanız gerekiyor ama kaçabilirsiniz :) 

 OĞUZ AKSOY´DAN SEVGİLERLE.  

Meltem BAŞER

Dil Okulu

Brighton - UK

Meltem BAŞER

"Her insanın hayatımda iyi ki yapmışım dediği, belki kararsızca ilk adımı attığı ama aldığı destekle gülerek anımsayacağı tecrübeleri vardır. Benim hayatımın en "iyi ki yapmışım" deneyimi Brighton – Sprachcaffe Language Plus´da geçirdiğim 3 ay ve buna aracı olan Success´tir zannediyorum.

O kadar ki, yaşadığım ilk yurtdışı deneyimi İngiltere gibi büyük bir ülke için yapan benim, var olan heyecanımı alıp, kendine güvene çeviren; bir saniye bile gittiğimde oralarda ne yaparım korkusu taşımadan gittiğim; kendime güvenimi tazeleyen; o kadar eğlencenin arasında bile bana yaşattıkları eğlenceye aracı oldukları için zaman zaman taa oradan aradığım ve onların "keyfin nasıl?" diye aradıkları her seferde teşekkür ettiğim Success´e, bir de buradan teşekkür etmiş oldum, mutluyum (:

Peki hayatımda neyi değiştirdi? Aslında çok şeyi.. Bir kere, eskiden kendi ülkemin sınırlarındaki arkadaşlarım varken, şimdi, zaman zaman Türkiye´yi ziyaret eden, hatta yakın zamanda yanlarına gidecek kadar samimi dostluklar kurduğum insanlar kazandım. Seçtiğin firmanın önemini, oraya gidip de, günlerce ortalıkta kalan arkadaşları gördükten sonra, asıl önemli şeyin seçtiğin okuldan bile çok seçtiğin firma olduğunu öğrendim, kaldı ki  güvenimi ispat etmek için 2.gidişimde de onları seçerek kanıtladığımı düşünüyorum. Gitmeyi düşünen arkadaşlara önerim, sadece eğlenmeleri, yepyeni insanlar-kültürler tanımaları. Çünkü zaten Success sizler için her şeyi yapıyor, geriye size sadece eğlenmek kalıyor."  

Sevgi ÜLGER

Work & Travel

Washington DC - USA

Sevgi ÜLGER

Merhaba ben Sevgi Ülger, Osmangazi Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler Bölümü öğrencisiyim. Success Yurt Dışı Eğitim ile geçtiğimiz yaz Work and Travel programına katıldım ve Washington DC ye gittim. İki farklı baseball stadyumunda çalıştım. Dondurma, Funnel Cake, pamuk şekeri ve limonata sattım. İşim çok zevkliydi ve çok da yorucu değildi. Success ile gittiğim için çok şanslıydım çünkü başka şirketlerle giden arkadaşlarım iş ve ev konusunda bir çok sorun yaşamışlar. Ben bu sorunların hiçbirini yaşamadım. İlk günden itibaren herşey o kadar güzeldi ki dönmek istemedim. Şu anda gitmeyi düşünen bütün arkadaşlarıma programa mutlaka katılmalarını tavsiye ediyorum ve Success den memnun kalacaklarını düşünüyorum.  

Mevlüt BALABAN

Master - MBA

London - UK

Mevlüt BALABAN

Herkese Selamlar, ben Mevlüt Balaban, Anadolu Üniversitesi Fizik bölümü mezunuyum. Mezunuyetimin ardından uzun süre, çalışmaya başlamak ya da eğitimime devam etmek konusunda uzun süre düşündüm. Daha sonra Success danışmanları ile yaptığım görüşmeler sonucu İngiltere´de MBA yapmaya karar verdim, ve şuanda çok da doğru bir karar verdiğimi görebiliyorum. Londra´ya geldikten sonra anladim ki ilk yurt disi deneyimime iyiki Success´le baslamisim. Buraya gelmeden once herseyim ayarlanmisti geldigimde de anlatilanların hepsi birebir gerceklesti ve hicbir zorluk cekmedim. Gelirken acaba evimi bulabilir miyim, okuldan havalimanı karsilama hizmeti alsam mı derken, Success danismanlari yapmam gerekenleri bana oyle guzel anlattilar ki ucaktan indikten sonra sanki hergun gittigim bir yermis gibi buldum evimi ve okulumu… Bunun dışında beni asıl şaşırtan ve bir o kadar da mutlu eden Success danismanlariyla bu 3-4 aylik surecte tam 3 kez yuz yuze gorusmem J. Londraya her geldiklerinde aradilar bizimle yakından ilgilendiler. Tanidik birilerini gormek gercekten guzel:) Uzun lafin kisasi bence Yurt dışında eğitim almak ya da buna benzer hayalleriniz varsa Success le basariya ulasirsiniz:)  

Olcay GÜNAYDIN

Work & Travel

Virginia - USA

Olcay GÜNAYDIN

Merhaba, ben Olcay Günaydın. Anadolu Üniversitesi Besyo öğrenciyim. 2011 yazında Success Yurt Dışı Eğitim ile Work and Travel programına katıldım. Söyleyebileceğim ilk şey, hayatımın en keyifli ve unutulmaz yazını yaşadığım. Aslında programa katılmaya karar verdiğimde olcukça endişeli ve bir o kadar da heyecanlıydım çünkü daha önce bu programa katılmış iyi tecrübeler edinen arkadaşlarımın yanı sıra, bazı problemler yaşamış arkadaşlarım da vardı ancak kayıt olup programla ilgili işlemlere başladıktan sonra Success danışmanları ile o kadar sıcak ve samimi bir iletişim kurduk ki, gitme zamanı yaklaştıkça artan heyacanla kendimi daha güvende ve kesinlikle doğru yerde hissettim. Tabi, orada neler yaşayacağımı da merak etmiyor değildim. Birçok farklı iş seçeneğini danışmanlarla birlikte değerlendikten sonra Virginia´daki bir eğlence parkındaki lifeguard pozisyonunun benim için uygun olduğuna karar verdik. Amerika´ya adım attığımda oryantasyonlar sırasında söylendiği gibi birkaç gün ufak bir alışma dönemi geçirdim ama her şey oldukça güzel başladı. İş sözleşmemizde yer aldığı gibi konaklayacağımız daireye yerleşip işe başladık. 3 ay boyunca birçok yer gördüm ve hayatımın en farklı yazını yaşadım. Hayat bizdekinden çok farklı belki de bu daha çok keyif almanızı sağlıyor. Oldukça iyi kazanç elde ettim ve onlarca yeni arkadaşım oldu.Sonuç olarak work and travel programı ile ilgili birkaç şey söylemek gerekirse, bu program kesinlikle müthiş bir deneyim, bir engeliniz yoksa mutlaka katılın. Orada tanıştığım birçok wat öğrencisini gördükten sonra da şirket seçerken mutlaka şirketleri gezerek karar vermenizi tavsiye ederim. Bence size yardımcı olan kişilerin programı ne kadar iyi bildiği çok önemli. Danışmanlarınızın sizi programa ne kadar hazırladığı ve sizin için mutlu olacağınız bir iş seçmesi de yazınızın çok daha güzel geçmesini sağlayacak etkenlerden. Ben Success Yurt Dışı Eğitim´e kayıt olduğum günden, Amerika´dan dönene kadar neredeyse hiç problem yaşamadım. Belki yaşayadabilirdim, sonuçta orada 3 ay bir hayat yaşadım ama zaten program da bana bu şekilde sadece güzel yönleriyle anlatılmadı. Success´i seçmemdeki en önemli sebep programı gerçekçi bir şekilde tanıttıkları düşünmemdi ve çok da doğru bir seçim yaptığımı gördüm. Umarım bu özel deneyimi sizler de yaşar ve unutulmaz bir yaz geçirirsiniz!