ÜNİVERSİTE & SERTİFİKA

Kanada'da Üniversite

Kanada'da Üniversite

Mevcut refah seviyesi ve yüksek eğitim kalitesi Kanada’yı eğitim amacı ile tercih edilen ülkeler arasında üst sıralara taşımıştır.
Birçok milletten göçmenin bulunduğu Kanada’da, öğrenciler kendilerini o ülkenin vatandaşı gibi hissetmektedirler.
Kanada’da akademik eğitim sunan okullar College (Kolej)  ve üniversite olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
Ülkede toplam 70 üniversite ve 80 tane de kolej bulunmaktadır ve bu üniversite ve kolejler yüksek standartları ve kaliteli eğitimleriyle ünlüdürler. Kanada'da 10 ayrı eyalette 10 farklı eğitim sistemi uygulanmaktadır. Merkezi bir eğitim sistemi değil, her eyaletin kendi oluşturduğu eğitim sistemleri uygulanmaktadır ve her eyaletin kendine ait bir eğitim bakanlığı bulunmaktadır. Kanadalılar ülkelerinde uygulanan bu sistemi eğitim çeşitliği nezdinde zenginlik olarak görmektedirler.

Kanada'da bir üniversiteye girebilmek için Ontoria eyaleti dışında başvurular direk üniversiteye yapılmaktadır ve her üniversitenin kendine özgü kriterleri bulunmaktadır. Bu kriterlerden başlıcaları; yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak (bunu TOEFL gibi sınavlarla kanıtlıyor olmanız gerekmektedir.) Ayrıca akademik yeterlilik, referans mektupları ve eğitim süreniz boyunca okul, konaklama ve yaşam giderlerinizi karşılayabileceğinizi gösterir belgelerdir.